>

MODA - STİL

İşyerinde neler giyilmemeli?

İş yerinde asla giyilmemesi gereken kıyafetlerin neler olduğunu biliyor musunuz?
 
   
 
 
     
1- EGZERSİZ KIYAFETLERİ

Eşofmanlar, sweat-shirt’ler ve spor ayakkabılarınızın da giyileceği uygun ortamlar vardır ama bu sektörlerde çalışmadığınız sürece profesyonel giyimde bu kıyafetlerden uzak durulmalıdır.

2- PARTİ KIYAFETLERİ

Gece dışarı çıkmak için program yapmış olmanız dahi pırıltılarla, dekoltelerle, frapan kıyafetlerde gündüz işe gidilmemelidir.

3- DEKOLTELER

İş hayatında ciddiye alınmak istiyorsanız; göğüs dekoltenizi sergilemekten kaçının. Bir erkeğe ciddi bir konuyu anlatırken gözlerinin nerelerde gezindiğinden rahatsız olduğunuz bir an oldu mu? O zaman göğüs dekoltenizi kontrol altında tutmalısınız.

4- BELİ AÇIK BLUZLAR

Oryantal değilseniz işyerinde belinizi ve göbeğinizi sergilemeniz gerekmiyor öyle değil mi? Dikkati çekmek istediğiniz nokta dekolte olmadığı gibi göbeğiniz de değil. Yüzünüze dikkat çekmeye ne dersiniz?

5- DÜŞÜK BELLİ PANTOLONLAR

Aşırı düşük kesimler hareketlerinizi kısıtlayacak ve farkında olmadığınız anlarda istenmeyen bölgelere dikkat çekecektir. İç çamaşırı hataları ile birleştiğinde de görüntünün profesyonellikten çok uzaklaşacağı kesin.

6- EN MİNİ, ÇOK MİNİ

İlk maddede de belirtildiği gibi itibar ve güven için teninizi cömertçe sergilemeyin. Mini eteklerinizi iş dışı aktivitelere saklamak akıllı bir strateji olacaktır.

7- PARMAK ARASI TERLİK

Sahil güvenlikte çalışmıyorsunuz değil mi? Parmak arası terlikler çok şık ve çok rahat olabilirler ancak ne yazık ki ofis için hiç uygun değiller.

8- BANTLI SANDALETLER

Çıplak bacaklar ve yüksek topuklu bantlı ayakkabılar. İşyerinde ciddiyetten ziyade parti ve eğlenceyi çağrıştırıyorlar...

9- MESAJ İÇERİKLİ ÜSTLER

Üzerinde müzik ve spor dünyasından ünlülerin fotoğrafları ya da yazıları bulunan tişörtler çalışma ortamına ne kadar uygun olabilir ki?

10- PİERCİNG VE DÖVME

Dövme ya da piercing’inizle iş bulmanız zor olabilir. Görünen yerlerinize yaptıracağınız dövme veya piercing, o iş yerindeki ömrünüzü kısaltabilir.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>