>

MODA - STİL

Jön Türkler Geliyor.

Hatice Gökçe İstanbul Fashion Week etkinliğine özel bir çalışma ile katılıyor.
 
   
 
 
     

Istanbul Fashion Week’e Jön Türkler geliyor. Bekleyin…

Türk modasının avangart ismi Hatice Gökçe 25-28 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan Istanbul Fashion Week etkinliğine Jön Türkler konsepti ile katılıyor!

İstanbul birbiri ardına düzenlenen moda etkinlikleriyle trend yaratan bir moda kenti olma yolunda hızla ilerlerken, avangart moda tasarımcısı Hatice Gökçe’nin Istanbul Fashion Week için oluşturduğu Jön Türkler konsepti de moda çevrelerinin ilgisini topluyor. 25-28 Ağustos tarihleri arasında İstanbul Teknik Üniversitesi Taşkışla kampüsünde düzenlenecek olan Istanbul Fashion Week dünya moda eleştirmenlerinin takviminde şimdiden yerini alırken, Jön Türkler konseptinin Hatice Gökçe tasarımlarına ne şekilde yansıyacağı merak konusu.

Koleksiyonlarının nüvesini oluşturan konsept seçimlerinde zeka dolu manevraları ve irdeleyici yaklaşımıyla tanınan Hatice Gökçe’nin, Jön Türkler gibi iddialı bir tercihi nasıl yorumlayacağını görmek için Istanbul Fashion Week’i beklemek gerekiyor. Modanın olasılıklarını ne şekilde kullanacağını ve koleksiyonunun ayrıntılarını sır gibi saklayan tasarımcı, koleksiyonun cüretli sürprizler barındıracağının işaretlerini veriyor.

Modanın avangart sesi Istanbul Fashion Week ve Jön Türkler ile ilgili olarak şu yorumu paylaşıyor: “Türk moda tasarımcılarının son yirmi yıldır sergilediği yoğun çabalar nihayet meyvelerini vermeye başladı ve İstanbul’un modayı devşiren değil yaratan bir kent olarak dünya moda gündeminde belirmesine şahit olmaya başladık. Bence İstanbul’un sırf moda şehri olarak algılanması haksızlık olur ama tüm diğer güzelliklerinin yanı sıra bir moda kenti olarak anılması da güzel olur. Istanbul Fashion Week’in hem bu bağlamda hem de Türk modacılarının uluslararası platformda söz sahibi olabilmesi açısından belirleyici olduğunu düşünüyorum. Jön Türkler ise benim yoğun bir tarihsel mirastan moda için bir yorum alanı üretme girişimimdir. Gerisi sürpriz olsun.”

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>