>

MODA - STİL

Kına Gecelerinde Osmanlı Modası

Her 10 gelinden 7’si kına gecesinde Osmanlı havası istiyor…
 
   
 
 
     

Dugun.com, düğüne bir adım kala gerçekleşen en eğlenceli ve renkli etkinliklerden olan kına gecelerini mercek altına aldı. Değerlendirme sonucunda Dugun.com, her 10 gelinden 7’sinin saray kültürünü kına gecelerine taşımak istediğini ortaya çıkardı.

Son dönemlerde Osmanlıyı işleyen dizilerin yaygınlaşmasıyla birlikte kına gecelerinde de saray etkisi hissediliyor. Döneme ait motiflerle bezeli yüzükler ve taçlar ile saray elbiseleri kına gecesinin yıldızı olan gelinlerin en çok tercih ettiği alternatifler arasında yer alıyor.

Gün geçtikçe farklılaşan kına geceleri, son dönemde bilinenden değişik kimliklere bürünüyor. Bunun üzerine bir inceleme yapan Dugun.com, gelin adaylarının kına gecelerine dair tercihlerini inceledi ve ortaya çıkan ilginç ayrıntıyı takipçileriyle paylaştı. Sonuçlara göre, Dugun.com üyesi olan her 10 gelin adayından 7’si kına gecesini Osmanlı usulü yapmayı tercih ediyor. Son dönemde popüler olan saray temalı dizilerin de bu seçim de etkili olduğu savunuluyor.

AKSESUARLARDA HÜRREM YÜZÜĞÜ VE TACI İLGİ GÖRÜYOR


Kına gecesi için alışverişe çıkan gelin adaylarının aksesuar tercihi çoğunlukla Hürrem yüzüğü ve tacından yana oluyor. Bindallı geleneğini de değiştiren yeni gelinler onun yerine Osmanlı sultanlarının saray elbisesini andıran giysileri seçiyor.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>