>

MODA - STİL

Kışa Ne Kadar Hazırsınız?

Göz açıp kapayıncaya kadar biten yaz aylarının ardından soğuğunu iyice hissetmeye başladığımız günler geldi çattı.
 
   
 
 
     

Peki soğuk havalara cildiniz hazır mı? Morhipo MAG ekibi, hem bakım hem de kozmetikte cildinizi kışa hazırlamanın ipuçlarını veriyor.

Yazın sıcakta, kışın soğukta cilt sürekli nem kaybediyor. Bu durumun bir sonucu olarak yaz-kış nemlendirici kullanılması oldukça önemli. Ancak muhtemelen önem verilmeyen bir diğer uygulamasa güneş kremi kullanmak. Hava ne kadar kapalı olursa olsun, SPF özellikli nemlendiricinizi gün boyunca yanınızdan ayırmayın. Unutmayın, cidinize sık sık yapacağınız peeling ve maskelerle kışı bebek gibi bir ciltle geçirebilirsiniz.

Kışın favori makyaj renkleri

Kış boyunca kırmızı, bronz ve siyahın yanında glitter ve metalik tonlar sık sık karşınıza çıkacak. Şimdiden hazırlıklı olun ve bu tonlara şans verin. Yeniden trend olan dikkat çekici dudaklar için ruj koleksiyonunuza yeni renkler ekleyebilirsiniz. Eğer göz makyajını tercih edenlerdenseniz, 60’larda ünlü olan Twiggy’nin kirpiklerini günümüze uyarlayabilir ya da koyu siyah makyajla asi bakışlar yaratabilirsiniz.

Saçlarınız kışa hazır mı?

Mevsim geçişlerinde hava sıcaklıklarındaki değişimden cildiniz kadar etkilenen başka bir şey daha var; saçlarınız. Kırılmalar, mat, cansız ve soluk bir görünümle kışı geçirmek istemiyorsanız, saçlarınız için bakım maskeleri ve nemlendiriciler kullanabilirsiniz.

Kış için parfüm tercihi

Ağır parfümlerin tercih edilmediği yaz mevsiminde kokular daha yumuşak, daha çiçekli ve daha ferah oluyor. Odunsu, baharatlı ve biraz daha ağır parfümleri kullanmak için uzun kış günlerini bir fırsat olarak görebilirsiniz.
 

Etiketler: Kış, moda, kadın
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>