>

EVLİLİK

Nişan Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Sözden sonra ikinci evre nişandır. Nişan telaşı sözden daha fazladır…
 
   
 
 
     

NİŞAN YERİ

Nişanınızın yapılacağı mekânın seçimi tamamı ile size kalmıştır. Bazı aileler nişan yeri olarak ev ortamını tercih ederken, kimileri seçimini sosyal mekânlardan yana yapar. Ev tercih edilirse, tören kızın evinde gerçekleşir.

NİŞAN ELBİSESİ

Düğün gecenizde beyazlar içinde olacağınıza göre, nişan gecenizde iddialı ve canlı renkleri kullanabilirsiniz. Nişanlandığınızı ve sizin en mutlu günlerinizden biri olduğunu düşünecek olursak siyah tuvaleti tercih etmemenizde fayda vardır.

Eğer nişan töreniniz ev değil de dışarıda bir mekânda yapılacaksa tuvalet havasındaki uzun ve bir kırmızı elbiseye oldukça şık duracaktır. Nişanınız evde yapılacaksa tabii ki daha sade ve şık bir elbiseyi tercih etmelisiniz. Damadın da şık bir takım elbise giymesi gerekir.

NİŞAN BOHÇASI

Nişandan önce kız ve erkek tarafı diğer tarafa süslenmiş birer bohça gönderir.

Erkek tarafının hazırladığı bohçada bulunması gerekenler: Gecelik takımı, iç çamaşırları, sabahlık, parfüm, makyaj seti, çanta, ayakkabı, etek ve ceketten oluşan bir takım veya elbise ile terlik...

Kız tarafının hazırladığı bohçada bulunması gerekenler: Pijama, robdöşambr, iç çamaşır takımı, tıraş seti, terlik, gömlek, kravat, kemer, çorap ile parfüm...

Tüm bunlara ilaveten kayınvalide ve kayınpederlere de hediyeler gönderilir. Nişan töreninde geline takı takılması adettendir.

NİŞAN TAKISI

Geline takılacak takılar genelde kayınvalide tarafından seçilir. Yakınlık derecenize göre mümkünse alışverişe kendisi ile birlikte çıkarak kendi zevkinize ve tarzınıza uyan modellere karar verin. Sonuçta size takılan takıları bir ömür boyu siz kullanacaksınız.

Damada takılan takılar gelinlere oranla çok daha kısıtlıdır. Genelde tercihler saat veya kravat iğnesi olarak yapılır. Şık ve kaliteli bir saat takımı en uygun hediye olacaktır.

NİŞAN YÜZÜĞÜ

Alyanslar iki insanın hayatları boyunca en uzun kullandıkları takılardır. Hayatınız boyunca en şık ve anlamlı aksesuarlarınız olacakları ve her bakışta o güzel gününüzü hatırlatacakları için alyanslarınızı içinize sinerek almalısınız.

Geleneklerimize göre yüzükler damadın geline, gelinin damada hediyesi şeklinde karşılıklı olarak alınır. Karar verme aşamasında kafanızın karışacağı şüphesizdir.

Kuyumcuların sundukları alternatifler o kadar zengin ve çeşitlidir ki birbirinden güzel alyanslar arasından seçim yapmanız hayli zor olacaktır. Asil ve zarif bir tek taş mı, yoksa modern tasarımlı beyaz altın bir alyans mı? Seçim sizin... Tercihinizi ne yönde yaparsanız yapın, hayatınız boyunca vazgeçilmez bir takınız olacakları için, her zaman rahatlıkla kullanabileceğiniz, giyim tarzınıza uyan bir seçim yapmanızı öneriyoruz.

Kuyumcuya birbirinizin yüzükleri içerisine isimlerinizi ve nişan tarihinizi yazdırmayı unutmayınız. Unutmayın alyanslarınız nikâhtan sonra sol elinize geçecek ve sonsuza kadar çıkmayacak...

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>