>

MODA - STİL

Kıyafet kusurları için öneriler

Düşen askılar, orantısız etek boyu, makyaj lekeleri... İşte giydilerinizle başınız derde girdiğinde size yardımcı olacak 10 tavsiye..
 
   
 
 
     
Bir toplantıya koşuyorsunuz, bu sırada ayakkabılarınız takır tukur sesler çıkartıyor ya da elbisenin uç kenarlarının düştüğünü fark ettiğinizde düğündesiniz. Çoğu uygunsuz zamanlarda gardıroplar kullanım dışı gibi görünürler.

İşte giydilerinizle başınız derde girdiğinde size yardımcı olacak 10 tavsiye...

MAKYAJ LEKELERİ

Hemen bir bebek bulun! Tamam, makyaj lekesini kapamak için tüm gece birinin bebeğini tutmayın. Ama elbiselerin üzerindeki makyaj lekelerini azaltmak veya yok etmek için ıslak mendil kullanabilirsiniz. Ayrıca, bu bezlerle elbise ve ayakkabılarınızı da temizleyebilirsiniz.

DÜŞÜK ETEK UÇLARI

Çabucak bir etek ucu yapmak için düşük etek uçlarına boru şeklindeki biyelerin kısa olanlarını kullanabilirsiniz. Profesyoneller ve müzikçiler daime donanımları için kanal şeklinde olan biyeleri veya pinpon biyeleri kullanırlar böylelikle bu işlem çok zamanınızı almaz. Diğer bir nokta ise küçük peruk tarzındaki biye, bu sorunu çözebilir ama kişinin bunları bulması da şansına bağlıdır.

DÜŞEN SUTYEN ASKILARI

Sutyen askılarının sürekli düşmesinin dışında sizi bu kadar kızdıracak başka bir şey daha olamaz. Çift-kenarlı şeritler veya boru şeklindeki şeritler bu problemi çözebilir. Bu düşen sutyen askılarına göre uygun olan küçük ve güvenli bir iğne kullanın.

TAYTLAR

Taytınızdaki küçük kaçmalar tamamen küçük yırtılmalara dönüşebilir. Taytlardaki kaçıkları ( küçük yırtıkları) oje kullanarak önleyebilirsiniz. Saç spreyleri de sizin için basit çözüm olabilir.

KIRILAN TOPUKLAR

Bu, zor bir durum olabilir. Bütün akşam olduğunuz yerde kalın veya topuğunuzu yapıştırmak için birkaç yapıştırıcı kullanmayı deneyin. Yapıştırıcı, kırık diğer şeyler gibi ayakkabılar içinde iyi bir fikir olabilir.

TAKILAN FERMUARLAR

Takılan fermuarlar tam bir baş belası olabilirler. Sorun olan yerlere sabun veya bal mumu sürmeyi deneyin. Biraz manipülasyon ile fermuar gevşeyebilir.

GEVŞEK DÜĞMELER VE YIPRANMIŞ DÜĞME TEHDİTLERİ

Gevşemiş bir düğme, her an düşüp kaybolabilir. Düğmenin düşmesini önlemek için düğmenin alt kısmına biraz oje sürün.

SÜVETERDEN ÇIKAN KÜÇÜK İPLİKLER

Çıkan küçük iplikleri elinizle gidermeye çalışın. Bundan bir sonuç alamıyorsanız kesinlikle bu küçük ipleri kesmeyin ve çekmeyin. Bunun yerine, kapalı bir kalem ucuyla bu iplikleri süveterin iç kısmına doğru itin. Süveterin iç kısmından çıkan bu küçük ipliği bağlayın ve iç kısımda kalacak şekilde ojeyi o kısma sürerek yapışmasını sağlayın.

KOPUK İPLİKLER

Bu, dikkat edilmezse problematik ve can sıkıcı olabilir. Uzun ayakkabı bağlarıyla kopuk iplikleri değiştirin. ( bot iplikleri uzun oldukları için daha ideal olurlar) . İşe yarayan bir iğne ile bu sorun çözülebilinir ve nahoş bir fazlalık bile yaratılabilinir.

SÜVETERDE TÜYLENME

Süveterlerinizde tüylenmeler olabilir ve bunları yok etmek için cırt cırtlarla o bölgeleri ovalayarak bu tüylenmeleri giderebilirsiniz.
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>