>

MODA - STİL

Kolye saatler geliyor!

Saat, sadece zamanı öğrenmek için kullanılmıyor artık. Kıyafeti tamamlayan bir aksesuar, statü sembolü, prestij objesi aynı zamanda.
 
   
 
 
     
Hal böyle olunca, kendine göre modası var onun da. İşte ilkbahar-yaz sezonunun trendleri...

Tik tak... Tik tak... Bu sesi bir yerlerden hatırlıyor musunuz? Bakın bakalım dedenizin saati hâlâ duruyor mu? Duruyorsa yaşadınız, çünkü şimdi bunlar çok moda. Saat trendlerinde bu yıla özgü en büyük değişiklik, mekanik kadrana dönülmesi. Soğuk elektronik kadranların yerine, bu sıcak nostaljikler geldi. 'Tik tak' sız olunca bir şeyler eksik miydi neydi?..

Mekanik modeller içinde ise en çok, otomatik olanlar rağbet görüyor. Hani, kolunuzu sallayınca kendiliğinden kurulan saatler vardı ya bir zamanlar; işte onlar. Çabuk bozulur, ayar tutmaz diye endişe etmeyin, hiç sekmiyorlar. Bir diğer mekanik kadranlı alternatif de kurmalılar.'Geçmişe değil geleceğe bakarım' diyenlerdenseniz, size daha pop modelleri öneririz.

Bu ilkbahar-yaz aylarında zamanınız çok renkli geçecek, zira bileğinizi canlı, rengârenk saatler süsleyecek. Özellikle mavi tonları, su yeşili ve pop renkler bu sezon öne çıkıyor. Çiçek, böcek, kelebek desenleri ise plastik spor saatlere damgasını vurmuş durumda.Kolunuzu bir yana düşürecek kadar büyük ve ağır saatler bu yıl da cazibesini korurken, 'kolye saatler' sezonun sürprizi olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle eski modellerden esinlenerek hazırlanan kolye saatler, şık kordonlarıyla gece davetlerinde aksesuar olarak bile kullanılabilir. Bu yıl dikkat çeken gelişmelerden biri de, DKNY, Dolce Gabbana, Armani, Calvin Klein gibi ünlü moda markalarının imzasını taşıyan saatlerin revaçta olması. Birkaç yıldır işaretlerini veren bu eğilimin, artık iyiden iyiye modaya dönüştüğü söylenebilir.

Çelik-elmas aşkı Pop, modern, eğlenceli bir tarza yakın değilsiniz; ama fazla klasik de sayılmazsınız. O halde, çelik yani beyaz görünümlü saatleri çok beğeneceksiniz.

Sarı-beyaz metal karışımlı modeller de bu türün bir başka versiyonu. Kolunuzu bir çeşit mücevher-saat süslesin istiyorsanız, ki son yıllarda çok moda, küçük bir serveti gözden çıkarmanız gerektiğini bilmelisiniz. Bu yıl çelik kasa-elmas taş birlikteliği konuşuluyor. Taşlı modellerde modern tasarımlar gözde...

Saat modasında kayışın ayrı bir yeri var; yıldan yıla renkler, tarzlar, deriler farklılaşıyor. Mesela bu sezon örgü ve kanvas kayışlar çok konuşulacak. Bileği tamamen kavrayan, bükülmelere dayanıklı 'yeni nesil' kayışlar da sizi bekliyor. Renk olarak beyaz ve kırmızı önde... Gördüğünüz gibi, bu sezon herkes için bir model var mutlaka. Ne alacağınızı biliyorsunuz, ama nereden alacağınız da çok önemli. Bu konuda alışveriş adresiniz, markaların kendi mağazaları ya da yetkili bayiiler olmalı.

Böylece garanti belgesi alabilir, daha sonra da tamir ve bakım gibi hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Renkli zamanlar geçirmeniz dileğiyle...
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>