>

MODA - STİL

Koton 2008-09 Sonbahar-Kış

Koton'un yeni sezon koleksiyonuyla hem ruh halinizi yenileyin, hem de kendinizi tekrar tekrar keşfedin.
 
   
 
 
     
Sonsuz seçenek bulacağınız Koton’da, alacağınız kıyafet ve aksesuarlarla hem dış görünüşünüzü, hem de ruh halinizi yenileyecek, kendinizi tekrar tekrar keşfedeceksiniz.


Yaygın mağaza zinciri sayesinde kolay ulaşabileceğiniz ve keyifli bir alışveriş deneyimi yaşayacağınız Koton’da, şehir yaşamının temposuna uygun farklı anlarınızın giyim ihtiyaçlarınıza çözümler bulacaksınız.

Son moda ve kaliteli ürünleri uygun fiyata sizlerle buluşturan Koton, yeni sezon Kadın ve Erkek koleksiyonlarında, birbirinden farklı temalar sunuyor. “Boho-Rock”, “Minimal Yapı”, “1070’lerin Lüksü”, “Kış Harikalar Diyarı”, “Dantel” temalarından oluşan Koton 2008-09 Sonbahar-Kış Kadın Koleksiyonu ile “Karışık Eşleştirmeler” ve “Şık Dikişler” temalarından oluşan Koton 2008-09 Sonbahar-Kış Erkek Koleksiyonu değişik tarzlara hitap ediyor.


KOTON 2008-09 SONBAHAR-KIŞ KADIN KOLEKSİYONU

BOHO-ROCK

KOTON 2008-09 Sonbahar-Kış’ında, bohemin büyüleyici dünyasını sizlere sunuyor. Zengin bir rock’n roll duyarlılığına sahip olan bu bohem koleksiyon; hafif, hava geçiren elbiselerin kollarından, kırpılmış ceketlerin bellerine kadar her şey, gösterişli nakış işlemeleriyle, altın damgalar, metal diskler, püsküller ve küçük boncuklarla adeta göz kamaştırıcı bir hal alıyor. Beli dar, paçası bol pantolonlarla gösterişli elbiseler koleksiyonun en önemli parçalarını oluştururken göz alıcı desenlerle sert omuz vurgularına sahip olan düşük belli elbiseler gün boyu hatta gece de giyilebilme imkanı sağlıyor. Bu temanın ana kumaşları kadife, yün ve kürkten oluşuyor. Kürk yelekler, kürk yakalar dikkat çekiyor. Koleksiyonda kiraz tonları, koyu morlar, zengin kahve tonları, parlak kırmızı ve siyah renkler öne çıkıyor. Hem gündüz hem de gece kullanılabilen aksesuarlar bu temada önemli bir rol oynuyor. Kendisine hayran bırakan kolyeler, metal kemerler, omuz çantaları ve püsküllü botlar yine bu temanın vazgeçilmezleri arasında…

MİNİMAL YAPI

2008-09 Sonbahar-Kış’ının en güçlü koleksiyonlarından biri olan, bu sadelikten yana temada vücuda iyice oturan, sade elbiseler canlanıyor. Günlük elbiselerde uygulanan karmaşık sert kesimler göze çarparken, minimal siluetlerde boyun ve omuz hatlarını ve kalçaları belirginleştiren kesimler öne çıkıyor. Bu temadaki anahtar renkler ise; gri, siyah, yanık sarı, parlak kırmızı, mavinin yeşile kaçan tonları ve kirazın tüm tonları… Kemerle bel çizgisi vurgulanmış, vücuda iyice oturan sade elbiseler yün hırka ve kırpılmış ceketlerle kombinlenirken, yünlü kumaştan oluşan, düşük belli, bol paçalı pantolonlar pelerin ve kısa ceketlerle kombinleniyor.

Bu tema içerisinde kısa paça pantolonlar, bele kemer ile oturtulan blazer ceketler ve vücudu saran hırkalar ile kombinlenmiş olarak göze çarpıyor.


1970’LERİN LÜKSÜ

Bol paçalı pantolonlarla kombine edilmiş dar ceketler, 3 parçadan oluşan ve bel hattını ortaya çıkaran takım elbiseler ile uzun elbiseler lüks bir dokunuşla 1970’lerin stilini tanımlıyor. Burada çalışan kadının gardırobuna göre uygulanmış 1970’lerin Bohem stillerinin kombinasyonu göze çarpıyor. Keskin ve düzgün bir görüntünün içerisinde hafif bohem havası esiyor. Omuzları belirginleştiren ceketlerle birlikte giyilebilen şifon drapeli, eşarp yakalı bluzlar ve düşük belli geniş paçalı pantolonlar dikkat çekiyor. Temanın ana renklerini her türlü vişne, mor ve pembe tonları, parlak griler, ekru, camel ve kahvenin tonları ve siyahlardan oluşturuyor. Çantaların kayışına ya da boyunlara bağlanarak kullanılabilen atkılar bu temanın olmazsa olmazlarından. Tüvit, balık sırtı, şifon ve yünse temanın ana kumaşlarını oluşturuyor…

KIŞ HARİKALAR DİYARI

Pantolon takım elbiselerde ve günlük elbiselerde uygulanan ekoseler, kadife pantolonlar üzerine giyilen kar desenli kazaklar, etekler üzerine giyilen ikiz takımlar, dar paça pantolonların beline bağlanan tunikler bu temanın anahtar parçalarını oluşturuyor. Deri biyeler ve aksesuarlar jeanlerle birlikte kullanılıyor. Omuz ve kolların vurgulandığı ekoseli farbalı bluzlar ve elbiseler temanın olmazsa olmaz parçalarından. Geniş bir renk paletine sahip temada; tavus kuşu mavisi, kırmızı, yeşilin birçok tonu öne çıkıyor. Geleneksel tüvitler, ekoseler, İskoç kumaşları, fitilli ve düz kadifeler, jarse ve yünler temanın ana kumaşlarını oluşturuyor. Renkli deri çantalar, küçük uzun askılı çantalar rahat görüntüye şıklık katıyor.

DANTEL

Sonbahar-Kış koleksiyonun en güçlü temalarından olan bu temada dantel gece giysilerinin yanı sıra günlük kıyafetlere de uyarlanıyor. Dantel elbiseler, bluzlar, etekler, jean gibi günlük giyilen kıyafetlerle kombinlenebiliyor. Alternatif bir imaj çizen dantel baskılarsa bu koleksiyonun dikkat çeken parçalarını oluşturuyor. Temada mor ve bordo tonları, gri, siyah ve kahve renkleri öne çıkıyor.


KOTON 2008-09 SONBAHAR-KIŞ ERKEK KOLEKSİYONU

KARIŞIK EŞLEŞTİRMELER

2008-09 Sonbahar koleksiyonunun en güçlü temalarından olan “karışık eşleştirmeler” temasında ekoseler değişik katmanlarda birbirleriyle kombinlenerek kullanılabiliyor. Bu çok katmanlı görünüş kadife veya jean pantolonlarla uyumlu, ekose baskılı t-shirtler ve üzerlerine giyilen rahat bir ceketle kombinleniyor. Yün örgüler rahatlığı vurgulayan ana parçaları oluşturuyor. Yelekler ceket yerine hafta sonu için bir alternatif oluşturuyor. Bu koleksiyondaki ana renkler rüstik kahverengi, gri, parlak kırmızı ve mavi gölgelerden oluşuyor. Ana kumaşlar olarak balıksırtı örgüler, tüvitler ve ekoseler bu temada göze çarpıyor.

ŞIK DİKİŞLER

Bu koleksiyon iyi anlatılmış bir erkekliği ön plana çıkarıyor. Omuzları belirginleştiren şık dikilmiş takımlar, rahat detayları olan fit t-shirtler, şık jeanler, balıkçı yaka kazaklar koleksiyonun ana parçalarından. Yeleklerin tekrar gündeme geldiği koleksiyonda gri tonları, kahve ve siyah renkleri geleneksel ekoseler, yün kumaşlar ve kadifelerde yerini alıyor. Yün kıyafetlerde tavus kuşu renkleri, derin morlar ve bordolar hakim.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>