>

MODA - STİL

Kurdele.com Mutluluk Dağıtır!

Milyar dolarlık evlilik hediye listesi pazarı Kurdele.com ile Türkiye’de...
 
   
 
 
     

Kurdele.com, her yıl 600 bin çiftin evlendiği Türkiye’de hediye seçimini kolaylaştıracak. Ülkemizde sadece düğün hediyesine ortalama 240 TL harcanıyor.

Türkiye’nin ilk ve tek evlilik hediye listesi sitesi Kurdele.com, yalnızca Amerika’da 19 milyar dolar hacme ulaşan hediye listesi sektörünün Türkiye’deki kurucusu oldu. Kurdele.com, yılda 600 binden fazla çiftin dünya evine girdiği, sadece evlilik hazırlığı sürecinde ortalama 46 bin TL’nin harcandığı ve düğün hediyesine 240 TL bütçenin ayrıldığı Türkiye’de, kısa zamanda 100 milyon dolarlık bir pazara ulaşmayı hedefliyor. Türkiye’nin vizyoner yatırımcıları Burhan Karaçam, Önder Öztarhan, Nuri Öztaşkın, Can Ateş, Didem Altop, Bülent Çelebi, Melih Ödemiş, Ayşegül Soylu, Timur Altop ve Abdullah Uygun’un kurduğu Kurdele.com, evlilik sürecinde devreye girerek evlenecek çift ile sevdiklerini orta noktada buluşturacak. Kurdele.com, böylece yeni evlileri boşuna yer kaplayan onlarca cam kase ya da ev aletleri arasında kaybolma derdinden kurtarırken, sevdiklerine de amaca uygun, doğru hediye vermenin mutluluğunu yaşatacak.

Türkiye’nin ilk ve tek ‘evlilik hediye listesi’ sitesi Kurdele.com, 14 Eylül Çarşamba günü Divan Otel’de yapılan toplantı ile duyuruldu. Ülkemizin tanınmış yatırımcılarının vizyoner bir bakış açısıyla güçlerini birleştirdiği Kurdele.com, önde gelen markaların ürünlerini evlenme hazırlığı içerisindeki çiftlerle buluşturuyor. Kurdele.com’da oluşturulan hediye listesi sayesinde yeni evlilere hediye alırken çiftlerin ihtiyaçlarını öğrenmek mümkün olacak. Yeni evliler tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri Kurdele.com aracılığıyla, hem kendilerine hediye alan sevdiklerini “pişti” olmaktan kurtaracak, hem de hediye için ayrılan bütçenin daha verimli ve amacına uygun bir şekilde kullanılmasını sağlayacak. Evlilik hazırlığı yapanların hayallerindeki ‘evlilik hediye listesi’ni arkadaş ve aileleriyle kolay ve çekinmeden paylaşabildiği Kurdele.com, milyar dolarlık hediye listesi pazarını Türkiye’ye getirerek Türk e-ticaret sektöründe yeni bir sayfa açacak.

Yabancı yatırımcının gözbebeği Türk internet pazarına hareket getirecek asıl adım Türk yatırımcılardan geldi

35 milyon internet kullanıcısı, 24 milyar TL üzerindeki e-ticaret hacmi ve 70 milyonun üzerindeki kredi kartı sayısı ile yabancı yatırımcıların akın etmeye başladığı Türk internet pazarı, hareket ve dinamizmi vizyon sahibi tanınmış Türk yatırımcılarının kurduğu Kurdele.com projesi ile kazanacak. Amerika’da ve dünyanın gelişmiş ülkelerinde ciddi bir pazar oluşturan evlilik hediye listesini Türkiye’de hayata geçirmek için güçlerini birleştiren iş dünyasının tanınmış isimlerinden Burhan Karaçam, Önder Öztarhan, Nuri Öztaşkın, Can Ateş, Didem Altop, Bülent Çelebi, Melih Ödemiş, Ayşegül Soylu, Timur Altop ve Abdullah Uygun, Kurdele.com ile Türkiye’de her yıl evlenen 600 binden fazla çiftin hediye listesini oluşturmayı hedefliyor. Hediye pazarının ülkemizde 6 milyar TL büyüklüğüne ulaşması, evlilik hediye listesi pazarının ise sadece Amerika’da 19 milyar dolar hacminde olması Kurdele.com’un taşıdığı büyük potansiyeli gözler önüne seriyor.

Hedef 100 milyon dolar

Basın toplantısında konuşan Kurdele.com Kurucu Ortağı Burhan Karaçam, Türkiye’de mevcut pazarın Kurdele.com ile yeni bir şekil alacağını ifade etti. Karaçam, “Yılda 600 bin çiftin evlendiği Türkiye’de internet kullanım oranları da hızla artıyor. Biz evlilik kurumuna çok önem veren bir toplumuz. Bu nedenle Türkiye’de bu pazarın verimli kullanım ve etkili bir yönlendirmeyle kısa sürede 100 milyon doların üzerine çıkacağını tahmin ediyoruz,“ dedi.

Türkiye’de e-ticaretin 24 milyar TL üzerinde hacmi olduğunu söyleyen Kurdele.com Kurucu Ortağı Melih Ödemiş ise, e-ticaret projelerinin son derece hızlı bir yükselişe geçtiğini belirtti. Türkiye’nin ülke olarak çok daha büyük bir potansiyele sahip olduğunu ifade eden Ödemiş, “Kurdele.com, gerçek bir ihtiyaca cevap verirken, gelişmiş ülkelerdeki son trendi Türkiye’ye taşıyor. Yenilikçi internet projelerine başarılı bir örnek teşkil ediyor. Araştırmalara göre evlenecek çiftlerin yüzde 57.2’si e-ticaret kullanıyor. Yine bu çiftlerin yüzde 72.3’ü evlilik listesi kullanımına sıcak bakıyor. Bu rakamlar Türkiye’de oluşturduğumuz hediye listesi sektörünün potansiyelini gösteriyor,” şeklinde konuştu.

Türkler evlenirken 46 bin TL harcıyor

Türkiye’nin önde gelen markalarının ürünlerini tek bir çatı altında toplayarak, kolayca ulaşılabilecek bir hediye platformu sunduğunu söyleyen Kurdele.com Kurucu Ortağı Önder Öztarhan, yaptığı açıklamada büyük markaların Kurdele.com ile çalışmasının, tedarikçilerin projeye olan güveninin bir sonucu olduğunu kaydetti. Türkiye’de çiftlerin düğün hazırlık süreci boyunca ortalama 46 bin TL harcama yaptığını söyleyen Öztarhan, bu harcamalarda beyaz eşyaya yaklaşık 5 bin 500 TL, elektronik eşyaya yaklaşık 4 bin TL, ev tekstiline yaklaşık 3 bin 500 TL, elektrikli küçük ev aletlerine ise yaklaşık bin 500 TL harcandığını ekledi.

Kurdele.com geldi, evlilik hediyesinde ‘pişti’ dönemi bitti

Kurdele.com CEO’su Timur Altop ise toplantıda hediye harcamaları konusunda bilgi verdi. Altop: “Evlenen çiftler yakınımız ise kişi başı ortalama 240 TL diğer düğünlerde ise ortalama 101 TL tutarında hediye harcaması yapıyoruz. Bunlar çok ciddi rakamlar ve doğru bir projeyle ortaya çıktığınızda başarı potansiyeli sunuyor. Evlilik hazırlığı yapanlar, hayallerindeki ‘evlilik hediye listesi’ni Kurdele.com’un sunduğu hizmet sayesinde kolay ve çekinmeden arkadaşları ve aileleriyle paylaşabiliyorlar. Böylece boşuna yer kaplayan onlarca cam kase ya da istenen özelliklere sahip olmayan, mikser gibi ihtiyaç duyulmayan hediyeler arasında kaybolma derdinden de kurtuluyorlar. Sevdiklerine hediye alacak olanlar ise doğru tercih yapabilecek olmanın keyfini yaşıyor. Onca karar verme stresi ve çarşı pazar gezme zahmetinden sonra pek de makbule geçmeyecek bir hediye alma riski Kurdele.com sayesinde tarihe karışıyor. Kurdele.com, internet üzerinden kolayca ve zaman kaybetmeden hediye bulma ve satın alma avantajı sağlıyor. Hedefi tam 12’den vuran bir proje olmasının yanı sıra sağladığı fayda, arkasındaki yatırımcı profili ve uzman kadrosuyla yatırım için Kurdele.com çok doğru bir adres,” dedi.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>