>

MODA - STİL

Lacoste 2013 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu

Baş tasarımcı Felip Oliveira Baptista efsanevi spor giyim markası günümüz sahnesine modern dokunuşlar ile taşıyor.
 
   
 
 
     

René Lacoste’un ikon haline gelen blazer ceketleri 2013 yaz gardroplarına markanın vazgeçilmez simgeleri ile birleşerek damgasını vuruyor. Ceketlerde yer alan tenis topu, raketi, kortu ve timsah baskıları koleksiyona hafif mizahi bir yorum katıyor. 12 farklı polo tişörtten oluşan kapsül koleksiyon ise bu yeni baskıları farklı renk seçenekleri ile sunuyor.



Markanın 80’lerdeki arşivlerine kadar inen Felipe Oliveire Baptista asimetrik renk bloklarnı oversize tişörtlere uyguluyor. Ayrıca Baptista 80’lerin ruhunu dönemin en önemli parçalarından koşu takımlarını günümüze uyarlayarak yansıtıyor.



Kadınlar için ise geniş yaka polo elbiseleri timsah deseni süslüyor. Grafikler, asimetrik renk blokları kurnazca jarse elbiselerin içine yerleşiyor.



Felipe Oliveira Baptista, René Lacoste’un teknolojik sportif ürünler üretme geleneğine bağlı kalarak dikiş yerine parçaları birbirine kaynak edilmiş plastik yağmurluklar sunuyor.



Catherine Lacoste’un golf çantasından esinlenerek tasarlanan « The Cathy » çanta daha fonksiyonel bir şekilde yorumlanırken ; erkek spor ayakkabıları 80’lerin sokak modası ile spor modası arasındaki stilini Lacoste mirasını gözardı etmeden koleksiyondaki yerlerini alıyor.



Koleksiyon, saf beyazın hakimiyetini koyduğu bir renk paleti sunarken, uçuk sarı ve maviler de kendini gösteriyor. Denizci mavisi, kırmızı, elektrik mavisi, koyu turuncu gibi renkler koleskiyondaki diğer açık renklerle birşleşerek kontrast oluşturuyor.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>