>

MODA - STİL

Lacoste’un İkon Haline Gelen Tişörtü L.12.12 Polo

Timsah lakaplı René Lacoste, ülkesi Fransa’da tenis sporunun gelişmesinde büyük rol alan “Dört Silahşörlerden” biri olarak anılmaktadır...
 
   
 
 
     

René Lacoste, maçlarda üstün hareket kabiliyetini rahat bir şekilde yakalayabilmek için hafif dokuda, açık örgülü, nervürlü yakalı ve kısa kollu bir t-shirt tasarladı. Ve böylece bu t-shirt ile günlük tarz ile şıklık ve zarafeti birleştiren René Lacoste, Lacoste’un ikon haline gelen klasik polosunu yaratmış oldu.

TİMSAH LAKAPLI TENİSÇİ

René Lacoste’un timsah lakabının öyküsü bir iddiaya dayanmaktadır. Davis Kupası öncesinde Fransa Tenis Milli Takımı kaptanı, “genç silahşör” René Lacoste’ a eğer maçı kazanır ise, timsah derisinden bir bavul hediye etme sözü vermiştir. Nitekim René Lacoste 1927’de Fransa'nın, Davis Kupası'nda altı yıl sürecek üstünlüğünü başlatmıştır ve taraftarlar da bu başarılı tenisçiye timsah lakabını takmakta gecikmemiştir. İleride marka için bir logo düşünülmeye başlandığında ise ilk akla gelen timsah figürü olmuştur. Timsah sembolü markanın vermek istediği mesaja da uyuyordu: sabırlı ve güçlü bir hayvan olan timsah gibi, kalıcı bir stil, kesin kalite, uzun süre kullanım ve dayanıklılığa odaklanmış bir marka.

PAMUK ÇİÇEĞİ

Dünyanın en güçlü ve en esnek pamuğu Lacoste’un polosu için seçilmektedir: Lifleri kendiliğinden uzun olan bu pamukta minimum kıvrılma ile çalışılabilmektedir. Lacoste polosuna özel o yumuşaklık ve konforu veren; işte seçilen pamuğun bu özelliğidir.

PAMUK İPLİĞİ

230 gramlık Lacoste polosunun istisnai konforunu elde etmek için 20 kilometre uzunluğundaki pamuk tarlalarının en saf ve kaliteli pamukları toplanmaktadır. Bir adet Lacoste polonun ağırlığı sadece 230 gramdır.

“PETİT PİQUÉ”

Lacoste polosuna eşsiz özelliğini pike dokusundan almaktadır. İnce gözenekli ve şaşırtıcı derecede hafif ve benzersiz yumuşaklık pike dokusu ile Lacoste polosu gerçek rahatlık sunmaktadır.

BOYAMA

İplik seçiminde gösterilen özen ve kalite standartları renk ve boya seçimlerinde de gösterilmektedir. Boyama, renk açma ve ışığa karşı dayanıklılık çalışmalar titizlik ile yapılmaktadır.

SEDEF DÜĞMELER

Detaylara gösterilen özen Lacoste’un stil ve kalitesini tanımlamaktadır. Sedef düğmeler üretim sürecinin en son adımı olarak her sezon vazgeçilmez yerlerini almaktadır.

RENK DİZİSİ

1950’li yıllara kadar Lacoste Polo yalnızca bir renkte üretilmiştir: klasik tenis beyazı. Bugün ise yaklaşık 55 farklı renk seçeneği ile geniş bir yelpaze sunmaktadır.

LACOSTE “STRECH PİQUÉ”

Lacoste’un streç pike dokusu markanın gelişiminde için önemli bir nokta oluşturmaktadır. %94 pamuğa %6 oranında elastan katılması Lacoste’un polosunu her zamankinden daha fazla rahat ve hafif hale getirmiştir.

HERKES İÇİN POLO

Bugün Lacoste’un polosu erkek, kadın, çocuk koleksiyonları ile herkes için hem klasik hem modaya uygun farklı stillerde geniş seçenekler sunmaktadır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>