>

MODA - STİL

Lee 2010 Sonbahar Kış Koleksiyonu

Lee ‘Denim İkonlar’ Koleksiyonu gün ışığına çıkıyor.
 
   
 
 
     

Lee’nin efsanevi storm rider ceketinden ve Lee’nin ünlü jeanlerinden esinlenen Sonbahar Kış 2010 koleksiyonu için tasarlanan Lee İkonlar paketi saklı bulunduğu yerden gün ışığına çıkıyor.Slim Rider ceket, Lee’nin orijinal ve türünün ilk olma özelliğinin yanında tüm markalar arasında da ilk olma özelliğini taşımaktadır. 101J olarak da bilinen ceket, 1931’de üste oturan kesimi ve kısa tarzıyla denim ceket anlayışını değiştirerek ceketlerin tasarımına farklı bir boyut getirmiştir.

Rider ceket at sırtındaki binici erkekler için düşünülmüş olup kollarındaki kesim şekliyle çalışma esnasında daha fazla esneklik sağlaması için özel olarak tasarlanmıştı. Zig zag’lı dikişiyle cebin açılışını kolaylaştıran kullanımı rahat üst ceplere sahipti. Storm Rider 1933’ü izleyen yıllarda mevcut çizgilerini korurken, Alaska kumaşını ekleyerek sıcaklığı daha da arttırılmıştı. Ceket, bugünkü ününü, geniş kitleler tarafından beğenilen ve belki de yüzyılın en çok konuşulan iki ekran ikonu olan Paul Newman ve Marilyn Monroe’ya borçludur.‘Lee İkonlar’ paketineki Storm Rider ceketi iki şık yıkama opsiyonuna sahiptir: Indigo Seed olarak bilinen yıkanmış koyu mavi ve özenle yıprandırılmış görünümüyle Riders Five farklı tarzları ile farklı zevklere hitap etmektedir.

Müthiş ısıtan kış kahramanı, Lee’nin Sherpa Ceketi ve 1936 tasarımı “Hair on Hide” deri etiketli değişik bayan ve erkek denim jeanleri de, aynı muhteşem yıkamalara sahiptir.

Koleksiyon solgun siyah, beyaz ya da gri renk t-shirtlerle ve Lee’nin orijinal çizgilerini taşıyan renkli Western stili flanel gömleklerle tamamlanmaktadır.Lee İkonlar Koleksiyonu Eylül 2010’da kendine has özel paketiyle raflardaki yerini alarak, kış dönemine hızlı bir giriş yapmıştır.

Üstlerde kanvas üzerine baskılara; altlarda ise jeanler için tasarlanan nostaljik kanvas baskısına sahiptir.

Geleneksel logonun yerine Lee’nin efsane “Lee İkonlar” damgası koyularak, köklü denim tasarım geçmişine yönelik fantastik bir kutlama görüntüsü vermektedir.

21. yüzyılın konforlu şehir sokaklarındaki jean giyimi, 1930’ların Kansas ya da 1950’lerin New York'una uzanması zamansız tasarımın özüdür!

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>