>

MODA - STİL

Mango “Wabi”

Mango mağazalarında “Wabi” adını verdiği yeni dekorasyon konseptini uyguluyor.
 
   
 
 
     

En uluslararası ölçekli İspanyol moda markası MANGO temiz, doğal ve minimalist bir görünümle ulusal ve uluslararası mağazalarını yeniliyor ve dekorasyon içinde giysinin daha fazla ağırlığa sahip olmasını amaçlıyor.

Hem minimalist hem de işlevsel özelliklere sahip olacak olan yeni mağazalar, rüstik sadeliği ile karakterize olan nesneleri veya ortamları tanımlamakta kullanılan Japon estetik terimi “Wabi” ile adlandırılıyor. Buradan hareketle mağazalar minimalist kompozisyonu doğadan gelen nesnelerin sıcaklığı ile birleştiren alanlara dönüşüyor.Mağazanın bu yeni konsepti için, homojenlik elde etmek ve saf ve ferah bir görünüm sunmak üzere zemin, duvarlar ve tavanı birleştiren doğal bir ton olan açık kahverengi seçildi.

Her bir mağazanın kendine has kimliği gözler önüne seriliyor ve mimari değere sahip ögeler muhafaza ediliyor. Ayrıca orijinal yapılar ortaya konuluyor ve daha doğal ve ferah bir hava katmak üzere mağazadaki bir duvar, dekorasyon gerçekleştirilmeden önceki haliyle korunuyor.

MANGO şu anda 27 ülkede 70’i aşkın “Wabi” mağazasına sahip olup, bu ülkeler arasında şunlar göze çarpmaktadır: İspanya, Türkiye, İngiltere, Çin, Almanya ve Kamboçya. Barselona’daki Paseo de Gracia, Madrid’deki Goya, Çin’deki Shanghai Joy City veya Kamboçya’daki Phnom Penh mağazası gibi mağazalarda halihazırda yeni dekorasyon konsepti uygulanmış durumdadır.

İlk mağazasını Barselona’daki Passeig de Gràcia’da 1984 yılında açmış olan MANGO, şu anda 105 ülkede 1900’ü aşkın mağazaya sahiptir. İspanya’nın moda alanındaki en büyük ikinci ihracatçı firması olup, firmanın konsepti, en yeni moda trendlerini temel alarak belirlenen kaliteli bir ürün ile kabul edilebilir bir fiyat arasındaki uyuma dayanmaktadır. Markanın görünümü, müşteri kitlesi ile buluşma noktası olan ve müşterinin kişiliğine uygun dinamik bir ortamın oluşturulduğu satış noktaları üzerinden güçlendirilmektedir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>