>

MODA - STİL

Mehtap Elaidi Sonbahar-Kış 2013 “AZ” Koleksiyonu

Sadeleşmenin huzuruna övgü...
 
   
 
 
     

Moda Tasarımcıları Derneği (MTD) Başkanı ve moda tasarımcısı Mehtap Elaidi, 12 Mart Salı günü saat 12.00'da Karaköy Antrepo 3'te gerçekleştirdiği defilesiyle Mercedes-Benz Fashion Week istanbul'un açılışını yaptı.

Mehtap Elaidi, koleksiyonunun çıkış noktasını Alessandro Baricco'nun aynı isimli eserinden uyarlanan Giuseppe Tornatore imzalı "Bindokuzyüz" adlı filmde bulan Mehtap Elaidi, filmin ana karakteri 1900'ün hikayesine odaklanıyor. Bebekken bir yolcu gemisinde bulunan ve tüm hayatını karaya adım atmadan bu gemide geçiren, olağanüstü bir yeteneğe sahip piyanist 1900, gerçek dünyaya ve o dünyanın sonsuz seçeneklerine karşı içinde büyük bir korku besliyor ve bu dünyanın sınırsız seçenekleri arasında parçalanmak yerine aşkından dahi vazgeçerek, sınırlarını bildiği kendi dünyası içinde kalmayı tercih ediyor.Mehtap Elaidi, istediğimiz -ve hatta istemediğimiz- her şeye kolaylıkla erişebildiğimiz günümüzde sadeleşmeye, "az" ve "bildik" olanlarla mutlu olabilmeye bir övgü niteliğinde yorumladığı bu hikayeden esinlenerek yalın bir koleksiyon hazırladı. Minimal çizgileri ile dikkat çeken Mehtap Elaidi Sonbahar/Kış 2013 koleksiyonu renk seçimini yanık turuncu, siyah, beyaz ve antrasitle sınırlarken, bu renklerin birlikteliklerinden elde edilen renk bloklarını keskin ve net kuplarla birleştiriyor. Koleksiyon, dinamik şehir kadının hayatını kolaylaştırmayı ve tek bir koleksiyon içinden oluşturulabilecek farklı kombinler aracılığıyla kadınlara az parçayla birden fazla görünüm yakalama şansı sunmayı hedefliyor. Pantolonların egemenliği ele geçirdiği koleksiyonda dokulu kumaşlar yalın silüetlerle buluşarak Mehtap Elaidi kadınını azlığı savunur kuvvette sofistike bir çizgiye konumlandırıyor.

Mehtap Elaidi Sonbahar/Kış 2013 koleksiyonu defilesi, enmoda.com'un sponsorluğunda gerçekleştiriliyor. Defilenin diğer sponsorluğu ise Hanteks tarafından üstlenildi. Styling'ini Bengisu Gürel'in yürüttüğü koleksiyonun defile koreografisi ise Türkiye'de moda camiasının duayen isimlerinden Uğurkan Erez tarafından gerçekleştirildi. Müziklerin Haykmusic'e emanet edildiği Mehtap Elaidi Sonbahar/Kış 2013 defilesinin saç tasarım sponsorluğunu Erdem Kıramer, makyaj sponsorluğunu ise MAC üstlendi. Defile ayakkabıları ise İnci imzasını taşıyor.Mercedes-Benz Fashion Week istanbul Sonbahar 2013 Koleksiyonları Antrepo 3, Tophane'de sunuldu. 12-16 Mart tarihleri arasında beş güne yayılacak etkinlik medya, perakende ve moda profesyonelleri başta olmak üzere binlerce kişiyi bir araya getirecek.

MEHTAP ELAİDİ | MERCEDES-BENZ FASHION WEEK İSTANBUL SONBAHAR 2013 DEFİLESİNİN ÖZEL FOTOĞRAFLARINI İNCELEMEK İÇİN TIKLAYIN 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>