>

ESTETİK

Yeni Yılda ‘Yeni Bir Ben’ Diyenlere Estetik Tüyoları

Yeni yılda ‘yeni bir ben’ diyenler, estetik dokunuşlarla yepyeni bir başlangıç yapabilir!
 
   
 
 
     

Meme cerrahisindeki yeni yöntemlerle sağlıklı ve estetik memelere kavuşabilirsiniz. Minik bir müdahaleyle güzel görünümlü bir burna sahip olabilirsiniz. Karın yağlarından kurtulurken belinizi de inceltebilir, yılların izleri olan çizgileri yüzünüzden silebilirsiniz

GÜZELLEŞMEYE BURNUNUZDAN BAŞLAYIN: Yüz bölgesinde ilk göze çarpan bölüm burun olduğundan; eğer ihtiyaç varsa, yüz güzelliğini ön plana çıkarmak için minik bir operasyonla büyük bir değişim sağlanabilir. Burun estetiğinde hedefimiz; fonksiyonelliği bozmadan yani hastaya solunum güçlüğü yaratmadan, probleme yönelik küçük müdahalelerle güzel görünümlü bir burun elde etmektir.

TAMPON KABUSU BİTTİ: Son yıllarda gelişen rinoplasti (estetik burun cerrahisi) teknikleri sayesinde tamponlar artık kabus olmaktan çıktı. Tamponlar artık ameliyatın türüne göre ya hiç konulmamakta ya da bu iş için özel üretilmiş, hastaya olabildiğince az rahatsızlık veren tamponlar kısa süreli olarak kullanılmaktadır. Ayrıca cerrahideki gelişmeler, doku travmasını azaltarak, ameliyat sonrası morluk ve şişliklerin azalmasını sağlamıştır. Burun ameliyatı sonrası kısa dönemde gündelik yaşama dönmek mümkün olabiliyor.

KOLTUK ALTINDAN MEME ESTETİĞİ: Hem küçük göğüsler, hem de büyük ve sarkık göğüsler, doğru planlanmış operasyonlarla istenilen görünüme kavuşabilir. Meme büyütmede uygulanmaya başlanan ‘koltuk altından meme estetiği’ yöntemi sayesinde memede iz kalmaması sağlanıyor. Koltuk altından meme protezi yerleştirme yönteminde; iz, koltuk altında olup memede iz kalmamaktadır. Koltuk altından protez konulan yöntemde; koltuk altındaki iz doğal çizgiler içinde olduğundan, zamanla belirginliğini kaybetmektedir. Ayrıca, burada kullanılan protezlerin serumla şişirilen tiplerde olduğu gibi sönme riski de bulunmuyor. Genç ve orta yaş grupta koltuk altından meme protezi en ideal yöntemdir.

KÜÇÜLTÜN SIRT AĞRISINDAN KURTULUN: Aşırı büyük ve sarkık memeler; kadınlarda psikolojik rahatsızlığın yanı sıra sırt ağrısı, deri pişikleri, aktivitelerde kısıtlamalar, deri enfeksiyonları, omurilik hastalıkları ve kamburluk gibi şikayetler oluşturabilmektedir. Meme küçültme işlemi; fazla deri, yağ ve bez dokularının alınması ve sarkmış olan meme başının doğal konumuna getirilerek dik halinin oluşturulmasıdır. Böylece hastalar hem fiziki hem de estetik olarak ideal durumlarına kavuşabilmektedirler. Meme başının veya memenin aşağı sarkma hali oluştuğunda, küçültme ve toparlama işlemini aynı işlemde yapıyoruz. Böylece doğal ve estetik görünümlü sonuç elde edilebiliyor.

SARKIK MEME KADER DEĞİL: Meme toparlama (mastopeksi); sarkık meme dokusunun meme dokusu çıkarılmadan deri fazlalığının alınması ve meme başının yukarıya yerleştirilmesidir. Genellikle fazla kilo vermiş veya birkaç doğum yapmış kadınlara uyguluyoruz. Meme dokusu şekillendirilir ve doğal bir yapı kazandırılır.

YENİ YILA YÜZÜNÜZDEKİ ÇİZGİLERİ SİLEREK GİRİN: Akıp giden yılların birer kanıtı olan yüzdeki çizgilerden botoks yaptırarak kurtulabilirsiniz. Yüz bölgesindeki kırışıklar için botoks en iyi yöntemdir. Gözlerin dış kısmında bulunan ‘kaz ayağı’ tabir edilen kırışıkların da giderilmesinde kullanılabilir. İnjeksiyon şeklinde uygulanan botoks denen toksin, yüz bölgesinde özellikle alın ve kaşlar arasındaki çizgilerin oluşmasına neden olan mimik kaslarının kasılmasını önler. Mimik kasları gevşeyince, yüz çizgileri de düzleşir.

ALNINIZDAKİ DERİN ÇİZGİLER İÇİN DOLGU: Kaşların arasında, alın ve ağız kenarlarında oluşan derin çizgiler, özel elde edilmiş dolgularla silinebilmektedir. Kırışıklık izlerinin kaybolması için, injeksiyonla yapılan ‘hyaluronik acid jel’ yapısındaki dolgu maddeleriyle, çizgilerin altı doldurularak yok edilebilir. Özellikle derin kırışıkların tedavisinde, botoksla birlikte dolgu maddelerinin kullanılması, etkili sonuçlar alınmasını sağlayabiliyor.

KAZ AYAKLARI GİTSİN KAŞLAR HAVALANSIN: Neştersiz estetik yöntemi botoksla kaş kaldırma işlemi yapılabilir ve göz kenarında oluşan kaz ayakları dediğimiz kırışıklıklar silinebilir. Botoks, kaşlar üzerine belli noktalara injekte edilerek kaş dış kısmının kalkması da sağlanabilir.

HEM KARNINIZ GERİLSİN HEM BELİNİZ İNCELSİN: Doğum sonrası ve aşırı kilo alıp verme sonucu karın bölgesinde oluşabilen yağlanma ve sarkmaları düzeltmek için karın germe ameliyatları uygulanabilir. Bu ameliyatta; sezaryen kesisi hizasından yapılan bir kesiyle fazla yağ ve cilt dokusu çıkartılır. Bu dokuyla birlikte eğer ciltte çatlaklar varsa onlar da çıkartılan ciltle beraber giderilmiş olur. Operasyon esnasında karın duvarını güçlendirici dikişlerle bel çevresi de şekillendirilmiş olur.

KEPÇE KULAKLARLA VEDALAŞIN:
Güzelliğinizi gölgeleyen kepçe kulaklardan kurtulmak hiç de zor değil! Kepçe kulak dediğimiz kulak arkasındaki açılım, en sık yapılan operasyonlardandır. Ameliyat, kulak arkasından yapılan bir kesiyle başlar. Bu kesi kulak arkaya kıvrılınca gizli kalır. Daha sonra kıkırdak üzeri açılarak kıvrım olması istenen kısım inceltilir, çizilir ve kulak kepçesi arkaya doğru kıvrılır. Kulak üst ve alt kısımlarında dışa açılma varsa bunlar da düzeltilebilir. Kulak derisi dikilerek kulak sargıyla sarılır. Ameliyattan 3-4 gün sonra sokağa çıkabilir ve günlük hayata devam edilebilir.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>