>

MODA - STİL

Nesilden Nesile Moda Geleneği!

Erkek giyimin seçkin markası "Mithat Selection", 2003-2004 Sonbahar/Kış koleksiyonunu yepyeni bir anlayışla hazırladı.
 
   
 
 
     
Mithat Selection, koleksiyonunun çeşitliliğini ve tasarımlarının zenginliğini, “baba-oğul” teması ile öyküsel bir dilde anlatıyor.

Nesilden nesile, babadan oğula bir şıklık geleneğini yansıtan Mithat Selection 2003-2004 Sonbahar/Kış Koleksiyonu her yaştan erkeğin tarzına renk katacak.

Çeşitliliğiyle her yaştan erkeğin beğenisini kazanacak bu koleksiyonda, farklı isteklere hitap edecek tasarımlara yer verildi. "Nesilden Nesile Moda Geleneği" denirken anlatılmak istenen de Mithat Selection’ın 66 yıllık geçmişindeki bu tasarım anlayışı.

Koleksiyonu dar kalıplar içinde hapsetmek istemeyen Mithat Selection tasarımcıları, erkeklerin sosyal hayatta farklı konum ve sorumluluklara sahip olduğunu, hem eş hem arkadaş, hem baba hem de oğul gibi değişik kimlikler altında zevklerinin de çeşitlendiğini, bu nedenle kimi günler rahat kıyafetlerin ve canlı renklerin, kimi zaman da sofistike takımların veya ağırbaşlı kombinasyonların tercih edildiğini vurguluyor. Bu noktadan yola çıkarak, koleksiyonun çeşitliliği ve tasarımların zenginliği, baba-oğul temasıyla anlatılmış.

1937 yılından bu yana süregelen Mithat Selection kalitesinin en ince ayrıntılarından biri olan kumaş seçimindeki titizlik, bu koleksiyonda da kendini gösteriyor. İtalya’dan seçilen kumaşlar yılın moda renklerini ve desenlerini taşıyor.

Takım elbiselerde İtalyan tarzı kendini çizgili desenlerle belli ederken, mineli metal düğmeleriyle blazerler ve kendinden strüktürlü düz desenli ceketler de yünlü gabardin ve flanel pantolonlar ile şık bir uyum sağlıyor.

Gömleklerde İtalyan, yarım İtalyan ve yüksek klasik yakalar, düz ve duble manşetler göze çarpıyor. Farklı zevk ve tercihlere uygun gömlek modellerinde bir çok renk ve desen alternatifi bulunuyor. Gömleklerdeki şıklık, göz alıcı Mithat Selection kravatları ile tamamlandığında sonbahar ve kışın kasvetine karşı koyan neşeli ve canlı kombinasyonlar ortaya çıkıyor.

Koleksiyonun tamamen İtalya’da hazırlanmış olan trikoları arasındaki balıkçı yaka ve önden fermuarlı hakim yaka kazaklar, spor pantolonlara, montlara ve kabanlara çok özel bir uyum sağlıyor. İnce uzun hatlara sahip ayakkabı koleksiyonu ve deri kemerler de İtalya’da üretilmiş.

Soğuk kış mevisimine ve sıradan zevklere meydan okuyan palto, kaban ve montlarda fermuarlı cepler, demonte kürk ve kadife yakalar, çıkarılabilen astarlar, farklı zamanlardaki kullanımlara yönelik bir rahatlık sağlıyor. Deri ceketler ise son derece modern ve göz alıcı şıklıkta.

Ayrıntılı Görmek İçin Resmin Üzerine Tıklayınız...


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>