>

MODA - STİL

Öğrenciler tasarladı Goldaş üretti…

“Truva koleksiyonu” ile takı meraklılarının beğenisini kazanan Goldaş, şimdi de hazırladığı 2 ayrı koleksiyon ile yeni bir sürpriz yaptı.
 
   
 
 
     
Truva filmi ile aynı günlerde “Truva koleksiyonu”nu hazırlayarak takı meraklılarının beğenisine sunan Goldaş, şimdi de hazırladığı 2 ayrı koleksiyon ile yeni bir sürpriz yaptı.

Koleksiyonlardan ilki, doğu ve batının sentezinden yepyeni bir kültürün ortaya çıkmasını sağlayan, Makedonya’dan Mısır’a oradan Hindistan’a kadar uzanan büyük bir yolculuğun kahramanı, efsane komutan Büyük İskender’in adını taşıyor. Koleksiyon, uzun süren bir araştırma ve hazırlık döneminin ardından ortaya çıktı.


Koleksiyonun en önemli özelliğini ise Goldaş’ın Türkiye’deki bir ilki gerçekleştirerek, takı tasarımı alanında eğitim veren üniversitelerden 14 öğrencinin katılımıyla geçtiğimiz haziran ayında düzenlediği Takı Tasarım Yaz Okulu’nda ortaya çıkan tasarımlar oluşturuyor. Türkiye’nin dört bir yanından, 14 genç ve yetenekli öğrencinin, danışman öğretmenleri eşliğinde Büyük İskender’in fetih rotasında bulunan İzmir, Bergama, Priene, Milet ve Didim antik kentleri ve müzelerinde gezerek esin kaynağı aradığı ve bunları tüm yaratıcılıkları ile kağıda döktükleri tasarımlar arasından seçilen eserler Goldaş tarafından üretildi.


Aysun İnci, Barış Aydın, Ülkü Baysal ve Songül Kuyumcu’nun özgün tasarımlarından oluşan takılarda, çözenin dünyayı fethedeceğine inanılan ve Büyük İskender’in bunu tek bir kılıç darbesiyle başardığı Herakles Düğümü, sağlık ve uzun yaşamın, ölümsüzlüğün ve yeniden doğuşunun simgesi yılan ve Helenistik dönemde uğur getirdiğine inanılan, saflığın simgesi oğlak motifleri kullanıldı.

Goldaş tasarımcılarının yarattığı diğer koleksiyon ise “Helen” adını taşıyor. Helenistik Çağ’ın doğu-batı sentezli, renkli, ışıltılı ve gösterişli takılarını günümüze taşıyan Helen Koleksiyonu, takı ve aksesuvar meraklılarının çok beğeneceği birbirinden güzel, kolye, küpe, bileklik ve yüzükten oluşuyor. Takılar gümüş ve altın olarak iki farklı seçenekle hazırlandı. Gümüş takılar, Goldaş tesislerinde üretilen takı ve aksesuvar markası Silver D’sign’ın özel paketlerinde sunuluyor.

İster gümüş ister altın, geçmişin görkemli bir dönemini bugüne taşıyan Helen Koleksiyonu takılarını, Goldaş’ın İstanbul Capitol Alışveriş Merkezi, Bağdat Caddesi, Ataköy Galleria, Taksim, Profilo Alışveriş Merkezi; Ankara Migros Alışveriş Merkezi; Birleşik Arap Emirlikleri, Rusya ve Almanya’daki mağazaları ile www.goldas.com adresindeki sanal mağazada bulmak mümkün olacak.


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>