>

MODA - STİL

Özgür Masur 2017 Couture Koleksiyonu: Ritüel

Tüm kumaşlarından işleme detaylarına, tamamı el işçiliği ile hazırlanan koleksiyonunda, markasının DNA’sında yer alan çiçek formlarına deneysel bir bakış kazandırıyor.
 
   
 
 
     

İnce ve usta işçilik kalitesiyle bilinen Özgür Masur kreasyonları, yeniden yapılandırılmış silüetler ile işlemeye yapılan cesur girişimleri içeriyor. Özgür Masur tasarımlarının ana formu olan çiçeklere, doğaya hayat veren fotosentezi ele alarak yaklaşan Masur, ışıktan gelen bu hayat enerjisini gizli bir bahçe düşüyle deneysel bir keşfe dönüştürüyor. Özgür Masur’un ikonikleşen çiçek formlarının, uçan karınca gibi futuristik figürlerle birleştiği koleksiyon, yalın ve güçlü ifadeleriyle dikkat çekiyor.

Özgür Masur, 60’ların yuvarlak hatalarını 70’lerin asi ve abartı detaylarıyla birleştirdiği koleksiyonunda; dönemin özgüveni yüksek ve natürel ruhunu ışıltılı bir dilde yeniden yorumluyor. Modaya yön veren tavırı ise, kadının kendini yükseltmek için moda ile yaşadığı “ritüel”e atıfta bulunuyor.

Özgür Masur Ritüel Koleksiyonu’na ilham olan kadınları; “60’lar ve 70’ler, modanın yeniden bir ritüele dönüştüğü dönemi işaret ediyor.

Bu dönemde; kadınların kendine has ve özgüveni yüksek tavrı, koleksiyonun da ruhunu çizdi. Dönemi, hakkını vererek yaşayan, sosyal statüsünün de getirdiği rahatlıkla hayatı snobe eden, kendi modasını yaratan kadınlar vardı hayalimde. Modaya uyum sağlayan değil, yön veren kadınların ritüellerini beraber yaşıyoruz.” sözleriyle anlatıyor.

Tamamının özel ipek kumaşlardan üretildiği koleksiyon, modaya yeni bakış açıları kazandıran denemeleri de beraberinde getiriyor.

Özellikle kol formları ve detayları ile zenginleşen koleksiyon, Özgür Masur klasiğine dönüşen siyah ve beyaz renklerine pastel tonları da katıyor. Bu koleksiyon özelinde çalışılan gri mavi ve soft yeşil tonajları koleksiyonun imza renklerini işaret ederken,transpan detaylarla zenginleşen formlar oluşturuyor. Bu detayları, kadının kendi içerisindeki arayışının simgesi olarak yorumlayan Masur, lüksü her dokunuşta hissedeceğiniz bir tavrı destekliyor.

Özgür Masur’un kemerle modernite kattığı silüetleri, ikili parçalarla destekleniyor. Çok dar ve çok büyük formların bir arada kullanımı ile yaratılan tezatlık, Özgür Masur’un imzasına dönüşen drape detaylar ve deneysel işleme teknikleriyle buluşuyor.

Kadına övgü niteliğindeki Ritüel Koleksiyonu, onu mücevhere dönüştürecek ışıltılı silüetleriyle her adımda iddiasını destekleyecek görünümlerden kaçınmıyor.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>