>

GÜZELLİK

Buz Gibi Cilt Bakımı

İşte sizin için buz ile uygulayabileceğiniz bir kaç cilt bakım önerisi...
 
   
 
 
     

Günün yorgunluğunu ve stresini alan, metabolizmayı canlandıran çok değerli bir yardımcı… Saydam, sert, pürüzsüz, aydınlık… İşte buz böyledir tam cildimizin olmasını istediğimiz gibi. Güçlendirici şok tedavisi için bir parça buz gibisi yok.

Makyajınızı yapmadan önce, bir tülbent ya da gazlı beze saracağınız buzu yüzünüzün ve gözlerinizin çevresinde gezdirmeyi deneyin. Buz ile kasları güçlendirebilir, cildi gerginleştirebilir, derinin çökme ve şişmelerini yok edebilir, yağlı ciltlerin genişlemiş gözenekleri üzerinde mükemmel sonuç alabilirsiniz.

İŞTE SİZİN İÇİN BUZ İLE UYGULAYABİLECEĞİNİZ BİR KAÇ CİLT BAKIM ÖNERİSİ;

Cildiniz kuru, hassas ya da sorunlu (yani akne ve sivilce oluşumuna meyilli) ise, buzdan uzak durun.

Yüz çevresi ve boynu güçlendirmek için, küçük parçalara ayırdığınız 9-10 adet buzu plastik ve kılıf içine koyun. Bunu bir sure yüzünüzde gezdirdikten sonra biraz ara verin. Bu işlemi, buz eriyinceye dek sürdürün. Zaten, ilgili bölgede karıncalanma hissi duyacaksınız.

Her gece, yatmadan önce cildinizi göz kamaştırmasını sağlayabilirsiniz. İnce bir tülbente sardığınız buz kalıbını hızla göğüslerin üzerinden geçirin. Soğuk, dokuları gerginleştirip canladıracaktır.

Buzdolabında bir çay kaşığı bulundurun. Sabahları, yorgun ya da şişmiş gözlerle uyanırsanız, bunu kullanabilirsiniz. Kaşığın tümsek kısmını gözkapağına dayayıp birkaç saniye bekleyin. Farkı hemen hisedeceksiniz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>