>

MODA - STİL

Palto Seçmek En Zoru

Seneye hazırlıklı olmak için indirimdeyken kışlık giysi alışverişi de zorunlu hale geldi.
 
   
 
 
     

Bir kazak ya da gömleği beğenirsiniz, satın alırsınız. Fakat palto alma bu kadar kolay değil. Fiyatından dolayı dikkatli bir seçim yapmanız gerekiyor. Ayrıca bütün sene üzerinizde olacağı için size yakışan bir model olması da çok önemli.

Yapılması gereken ilk şey satın alınacak paltonun boyuna karar vermek. Diz altı mı, diz üstü mü?

Diz altı paltolar genellikle orta yaşın üzerindeki kişiler tarafından tercih ediliyor. Dizaltı paltolar kısa boyluları daha da kısa gösterdiği için sadece uzun boyluların bu tür paltoları değerlendirmeye almasını öneriyoruz.

Diz üstü paltolar daha çok gençler tarafından kullanılıyor. Soğuk kış günleri için diz altı paltolar kadar uygun olmasalar da iyi dikilmiş bir diz üstü palto vücudunuzu daha iyi kavrayarak daha estetik bir görüntü sergiliyor.

Gözönünde bulundurmanız diğer bir kriter de paltonun tek sıra düğmeli mi yoksa kruvaze mi olacağı. Aslına bakarsanız her 3-5 yılda bir kruvaze modellerin demodeliği ilan ediliyor. Sonra tekrar gündeme geliyor. Modayı çok yakından takip etmek gibi bir sorununuz yoksa soğuk kış günleri için rüzgara ve soğuğa karşı daha iyi bir koruma sağlayan kruvaze bir modeli tavsiye ediyoruz.

Fakat tek sıra düğmeli paltolar, kruvazeden farklı olarak, düğmeleri iliklenmeden de giyilebildiği için ılık günlerde daha kullanışlı olurlar. Ayrıca kruvaze modellere göre daha modern ve spor görünüm sağlıyorlar. Kilo problemi olanlar, özellikle de göbekli erkekler, vücudu daha ince gösterdiği için, tek sıra düğmeli paltoları tercih etmeliler.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>