>

MODA - STİL

Pema’dan organik giyim

Pema Organik Giyim yakın zamanda organik kenevir lifinden el dokuma, kişiye özel kıyafetleri Türkiye’de üretmeye başladı.
 
   
 
 
     
Ne giydiğinizi biliyor musunuz?

- Hangi bitkinin nasıl yetiştiğinden, nasıl iplik yapıldığından, nasıl dokunduğundan, nasıl dikildiğinden?
- Ya da şöyle sormalı belki; iplik üretmek için kullanılan kimyasallardan, iplik tezgahlarında çalışan işçilerden haberiniz var mı?

Terletmeyen, anti-alerjik kıyafetlerin üretim aşamasında, kenevir bitkisinin doğal özelliği olan organik oluşu nedeniyle hiçbir kimyasal madde, suni gübre ve böcek ilacı kullanılmıyor. Aynı zamanda kimyasal boya kullanılmayarak bitkinin organik, yani yaşayan bir kumaşa dönüştürülmesi sağlanıyor. Kumaşlarda kenevirin doğal rengi ve deniz tuzu ile ağartılmış bej rengi kullanılıyor.Jüt Bel Çantası: 45 YTL
Gömlek: 95 YTL
Balıkçı Pantolon: 125 YTL
Pantolon: 135 YTL

Pema Organik Giyim’in diğer bir özelliği ise kıyafetlerin kişinin beden ölçülerine göre özel olarak üretiliyor ve konfeksiyon giyimden ziyade, kişiye özel, ihtiyaca göre giyimin benimseniyor olması. Pema Organik Giyim kontrolsüz tüketime karşı hayır diyor! Kıyafetler el dokuma tezgahlarında üretilen kumaşlarla endüstriyel olmayan terzihanelerde ve adil çalışma ortamlarında dikiliyor.

Üretim aşamalarında kıyafetler yıkama dahil hiçbir kimyasal işlemden geçmiyor. Dolayısıyla da %100 sağlıklı ve kimyasalsız kalıyor.


Anvelop Gömlek: 140 YTL

Pema Organik’in kurucusu Gülenay Antep, yılın yarısını Hindistan’da, Türk motifleri ile oluşturduğu diğer markası Harem Illusions üzerinde çalışıyor, yılın diğer yarısında ise Hindistan’da tecrübe ettiği organik ve doğal yaşamı Türkiye’de Pema Organik Giyim aracılığıyla paylaşmak için çalışmalarda bulunuyor. Gülenay Antep, Türkiye’de çevre dostu kenevirli organik giyimi tanıtmak için bir gönüllü.

Siparişler internet sitesi aracılığıyla alınıyor.

Daha fazla bilgi için www.pemaorganik.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>