>

MODA - STİL

“Sahire” defilesi bir kez daha gerçekleşti.

Cemil İpekçi’ nin 30 yıllık sanat yaşamından dönemleri yansıtan, “Sahire” isimli defile bir kez daha gerçekleşti...
 
   
 
 
     
Borusan Otomotiv’in kültür ve sanat etkinlikleri, Cemil İpekçi retrospektif sergisi ile devam ediyor. Sergi, Cemil İpekçi’ nin 30 yıllık sanat yaşamından dönemleri yansıtacak. Sergi, yoğun ilgi üzerine 17 Subat’ta, sanatçının 2004 yaz koleksiyonunu kapsayan özel tasarımlarının sunulduğu “Sahire” isimli defile ile bir kez daha gerçekleşti.Borusan Otomotiv Marka Elçisi Yonca Ebüzziya’nın 2003 yılı için planladığı aktivitelerin üçüncüsü olan Cemil İpekçi Retrospektif sergisi her anlamda ilklere sahne olacak. Sergide, dünyaca ünlü tasarımcı Cemil İpekçi’nin 15 yaşından itibaren çizdiği tasarımlar ile kendisi için özel tasarlanan mankenler üzerinde hazırlayacağı yepyeni tasarımlar bir arada bulunacak. İpekçi çalışmalarında, ana malzeme olarak farklı dokulardaki kağıtları kullanacak.

Dünya çapında birçok ödüle sahip Cemil İpekçi’nin, aynı zamanda annesinin adı olan ve “yeryüzündeki sihirli oluşum” anlamına gelen “Sahire” ismini verdiği defilesinin koreografisini de Yonca Ebüzziya yapacak. Şamanizmden İslamiyete geçişi simgeleyecek tasarımların sunulacağı defilede, Şamanizm’i yansıtan çan, kristal ve karga tüyü gibi aksesuarlar ön planda olacak.Ekim ayı sonu itibarıyla Borusan Oto İstinye'deki atölyede çalışmaya başlayan Cemil İpekçi, bu organizasyona özel, yepyeni ve farklı bir koleksiyon tasarlıyor.

Cemil İpekçi’nin yine organizasyon için özel olarak tasarladığı bin adet tişörtün satışından elde edilecek gelirin tamamı bir eğitim kurumuna bağışlanacak.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>