>

MODA - STİL

Son Dakika Mezuniyet Alternatifleri Bu Adreste

LASALLE Mezunu İran asıllı Meryem Erentürk, özellikle mezuniyet ve davetler için hazırladığı göz alıcı ilk koleksiyonunu Nişantaşı’nda.
 
   
 
 
     

Meryem Erentürk İran, Tahran doğumlu bir tasarımcı. Eğitimi için "modayı" ve Londra'yı tercih ediyordu, ancak ailesi Türkiye'yi öncelikli olarak seçmesini istedi. Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldu. İstanbul'a yerleşti, ancak mesleğini yapmak istemedi ve içindeki tasarım aşkı hiç bitmedi.
 Yıllar sonra yolu LaSalle Academy İstanbul ile kesişti. Başvurdu, 2 yıllık yoğun eğitimin ardından moda tasarım bölümünden uluslarararası diplomasıyla mezun oldu. Mayıs ayında yeni butiğini Nişantaşı'nda açan Meryem Erentürk'ün markasının ismi;

MARYAM HAUTE COUTUREAğırlıklı olarak; gece, kokteyl, davet elbiseleri tasarlıyor. İran'ın meşhur, güzel ve gösterişli kadınlarından ilham alan ve İstanbul kültürü ile birleştiren Meryem Erentürk'ün ilk koleksiyonu Nişantaşı'ndaki yepyeni mağazasında sergileniyor. İlk koleksiyonunda özellikle mezuniyet için onlarca şık alternatif var. Gençler için abiye kıyafet tasarlamanın zorluğuna dikkat çeken Erentürk, modern çizgilerin, kaliteli kumaş ve işçilik ile buluşması halinde ortaya eşsiz tasarımların çıkacağını ifade ediyor. Ekibi de ağırlıklı olarak, İran ve Suriyeli. Kumaş ve işçilik kalitesi üst seviyede. Ayrıca kalite/fiyat oranına bakıldığında öğrenciler için çok cazip bir marka. Ayrıca Meryem Hanım'ın iddiası şu konuda: Olgun kadınlar için abiye tasarlamak kolay, asıl zor olan genç kızları, 'küçük kadınlara dönüştürmeden' modern ve şık kılabilmek...MARYAM HAUTE COUTURE’un en yoğun müşteri kitlesi, ünlüler, mezuniyet baloları için öğrenciler, evlenenler, nişanlananlar ve özel davet meraklıları... Sizleri; davet ve mezuniyet sezonunun açıldığı bu dönemde; Ortadoğulu bu özgün tasarımcıyı yakından tanımaya davet ediyoruz.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>