>

MODA - STİL

Tommy Hilfiger Londra Merkezli Lüks Sokak Giyim Markası Aries ile Tommy Jeans Ortak Koleksiyonunu Tanıttı

İş birliği, mevcut parçalardan elde üretilen limitli edisyon stiller dahil her türlü modern prep tasarıma güçlendirici ve kreatif yorumlar getiriyor.
 
   
 
 
     

Bir PVH Corp. [NYSE: PVH] şirketi olan Tommy Hilfiger, Londra merkezli lüks sokak giyim markası Aries ile en yeni bir iş birliğini duyurdu. Ortak siluetlere ve orantı denemelerine odaklanan koleksiyon klasik Tommy kodlarını yeniden tasarlamak için Aries’in el işçiliğinden ve eskitme tekniklerinden yararlanıyor.

35 parçadan oluşan erkek ve kadın giyim ve ayakkabı koleksiyonu Tommy x Aries, TOMMY JEANS arşivlerinden ilham alıyor ve stilleri Aries filtresinden geçirerek güncelliyor. Koleksiyon genelinde katmanlar ve denim üzerinde abartılı oranlarla güçlü bir şekilde oynanırken modern prep stilleri Aries’in lüks sokak yorumlarıyla farklı bir enerji kazanıyor. Başlıca stiller arasında jakar şeritli logolu elbise, siyah trucker ceket ve uyumlu 5 cepli pantolon, rahat bir indigo denim ceket ve farklı blok renklerde serigrafi baskılı denim pantolon gibi parçalar yer alıyor.

TOMMY HILFIGER’ın Hiçbir Şeyi Boşa Harcamayan ve Herkese Kucak Açan sürdürülebilirlik vizyonunu desteklemek amacıyla koleksiyondan seçilen belirli parçalarla oluşturulan Tommy x Aries: Remade adlı bir alt koleksiyon tüketici sonrası atıklardan ve fazla malzemelerden elde edilen ürünlerin Aries tarafından elde işlenmesi sonucu türünün tek örneği stiller sunuyor. Kadın stilleri arasında Tommy bayrağı ve ileri dönüştürülmüş denimden üretilen kural tanımaz korseler, kesik detaylı vintage T-shirtler, jakar şeritli üniformalar ve üç gömlekten yaratılan asimetrik jarse elbise yer alıyor. Erkek giyiminde vintage T-shirtlerin ve kapüşonlu sweatshirtlerin üzerine uygulanan Tommy bayrakları ve grafiti amblemleri dikkat çekiyor.

Maksimum etki yaratmayı amaçlayan kampanya yaklaşımında farklı stillerin tasarımına ve konstrüksiyonları vurgulanırken yıkıcı ve aykırı bir duruş ve ilgi çekici bir enerjiyle hakiki ve ham bir estetikten yararlanılıyor. Armalar, şeritler, bantlar ve grafik desenler gibi unsurlar kullanılarak canlandırılan her görsel, kampanyanın kreatif yönü doğrultusunda ürünlerin belirgin özelliklerini öne çıkararak genel söyleme katkıda bulunuyor.

Fotoğrafçı Angelo Pennetta benzersiz bakış açısıyla çarpıcı bir görsel materyal portfolyosu oluşturmak için kampanyayı dikkatle kurguluyor. Pennetta’nın oluşturduğu lookbook kadrosunda GRAMMY adayı rapçi GloRilla, grime sanatçısı Novelist ve Aries ailesinden 5EB, Brian Tshabola, Haajar Djouada, Kasper Kapica, Kirbs, Nathan Rosen ve Xiao Wang yer alıyor.

Kampanyaya ek olarak Aries kurucusu ve Kreatif Direktörü Sofia Prantera’nın yönettiği bir film de yayınlanıyor. GloRilla’nın ‘Unh Unh’ adlı şarkısının enstrümantal bir versiyonuna Novelist, Kirbs ve 5EB’nin özel sözleriyle yer veren film, TOMMY JEANS’in hip hop tarihine göndermede bulunan iddialı görsellerle kusursuz bir şekilde akıyor.

Londra’da lanse edilen kampanya kapsamında yeni medya formları tersine çevrilerek afişler ve sokak işaretlerinden yararlanılıyor. Mobil cihazlarla taranabilen bu afişler ve işaretler yoldan geçenleri en yakın mağazaya yönlendiriyor. Mağazaya ulaşan ziyaretçiler yapay zeka destekli bir uygulamayla giysileri sanal olarak deneyebiliyor. Aries’in Londra’daki yeni amiral gemisi mağazası da kreatif kadroyu bir araya getiren bir etkinliğe ev sahipliği yaparak lansmanı kutladı.

Cinsiyetsiz, lüks sokak giyim markası Aries’in ürünleri Londra’da tasarlanıyor ve İtalya’da üretiliyor. Sofia Prantera, Aries markasını atık kültürü, geleneksel dışı sanat, grafik tasarım ve illüstrasyon sevgisinin bir yansıması olarak kurdu. Marka, Sofia’nın Saint Martin’de aldığı eğitimin yanı sıra giysi konstrüksiyonu, boyama ve baskı konusundaki titiz yaklaşımını da yansıtıyor. Bu yaklaşımın kültürel çıktısı, kültten koleksiyon parçalarına ve ezoterik olana uzanan geniş bir yelpazede yazarların kendilerinin yayınladığı kitaplar ve uluslararası sergiler, deneyimler ve iş birlikleri şeklinde olabiliyor.

Koleksiyon 31 Mart 2023’ten itibaren seçili Tommy Jeans mağazalarında ve toptancılarda, tommy.com web sitesinde ve Londra’daki Aries mağazasında satışa sunuldu. @TommyJeans, @Ariesarise, #TommyJeans ve #TommyxAries hesaplarını ve etiketlerini alıntılayarak sosyal medyadaki TOMMY JEANS topluluğuna katılabilirsiniz.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>