>

MODA - STİL

Ütopya istasyonu...

Türkiye’de gömlek modasının yaratıcısı Abbate’nin, 2005 İlkbahar - Yaz Koleksiyonu “Utopia Station”, Abbate müşterileri için yeni bir başlangıç noktası..
 
   
 
 
     
“Ütopya istasyonu”, yeni bir başlangıç noktası!

Abbate 2005 İlkbahar – Yaz Koleksiyonu ‘Utopia Station’, Abbate mağazalarını bireylerin ütopya yolculuklarında uğradıkları, arayışların tanımlandığı birer istasyona dönüştürüyor.

Utopia Station koleksiyonu bireyleri paylaşıma yönlendirirken, bambaşka dokular, renkler ve formlarla hayallerden gerçeğe bir köprü oluşturuyor.


Yeni koleksiyonda klasiğin yerini alan rahat kesimler, daha genç çizgiler, baharat tonları, enerji renkleri ve yıkama efektleri ön plana çıkıyor. Spor dikişler ve spor düğmeler, ağartma ya da tozlanma etkileri taşıyan desenler, tişört formunda rahat gömlekler ve gömlek bluzlar, koleksiyona enerji ve dinamizm katıyor. Rahatlığı ön plana çıkaran gizli lurexler, yıkamalı pantolonlar, renkli iç astarlar ve cepliklerle sıra dışı formlar, ütopya yolculuğunu keyifli bir serüvene dönüştürüyor.


Abbate Tasarım Ekibinin lideri Ümit Ünal, Utopia Station kolekisyonunu şu sözlerle anlatıyor:

“2003 Venedik Bienali’nde özel bir çalışma olarak dikkatimizi çeken “Utopia Station” atmış tasarımcının bir araya gelerek, düşünsel ve somut çalışmalarından oluşuyordu.

Abbate 2005 yaz tasarımlarında çıkış noktamız üretkenliğin ve yeni oluşumların istasyonlarıyla, farklı renk ve yaklaşımları anlatmak oldu bu kez...

Bu oluşumda söylenen sözler, ortaya konan düşünceler, enstalasyonlar; tasarımlarımızda, alt başlıklara ve konsept dışavurumlarına dönüştü


Renk paleti olarak; yaşanmışlığın izlerini taşıyan açık ve koyu tonajlar arasında, çok zengin bir renk ve tonaj skalası var. Ekru; kirli bej ve kum tonları arasında toprak, taş renkleri. Su ve cam hislerini veren natural ve parlak ip-elyaf karışımları. Mat dokulara pamuk-keten tuşeleriyle, tüm doğal tonlar. Bu grubun arasında; klinik yeşil ve beyaz bazlı yeşil, turkuaz tonlar.

Bambaşka bir renk hareketliliğinde; sarı, turuncu, daha belirgin bu kez sarı bazlı yeşiller...

“Utopia Station” konseptiyle, etkisiyle formadığımız gömlek tasarımlarında; yeni anlayışlı “parch-work” tamamlamalar ve üç cepli (üçüncü cep-ütopya cebi) gömlekler en dikkati çeken etkiler.

Patch –work anlayışlı tasarımlarda; çizgi, ekose düz ve kup çalışmaları. Yeni tarz yaklaşımları; business-casval-fashion denklemlerinde Abbate’ye özgün, öznel yeni matematiksel çözümler var.

Örme ve düz dokuma kombinasyonları, kumaş özellikli formlar, kontür nitelikli kalın dikiş ipliklerin kullanımları, yeni bir etki oluşturmakta.

Stil olarak; rahat duruş ön planda. Formlarda düz kesimler, yırtmaçlı gömlekler; yaşanmışlık adına “vıntange” görünümler, yıkamalı ve özel apre destekli duruşlar yine göze çarpan özellikler..”

Bu yaz siz de Abbate ile yaratıcı yönlerinizi keşfedin!


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>