>

MODA - STİL

Vivid, ‘06-‘07 Sonbahar-Kış

Geçmişin, gücü temsil eden ihtişamından, günümüzün feminen çizgilerine kadar dünün ve bugünün “Yansımalar”ı…
 
   
 
 
     

Yenilikçi hacim ve güçlü görüntülerin altında, minimal detaylarla bütünleşen sade ve cazibeli silüetler, yumuşak, rafine geçişler, ’06-‘07 Sonbahar-Kış Vivid Koleksiyonu’na yansıyanlar… Elegan detaylarla, yalın ve işlevsel dokunuşların mükemmel bir biçimde harmanlanışına tanık oluyoruz yeni sezonda.

40’lı ve 50’li yılların sade ve bir o kadar alımlı çizgileri, neofuturist yaklaşımlar, kültürel birikimlerin modern zamanlarla sentezi, çağdaş romantizm, maskülen izler ve 80’lerin, dünden bugüne uzanan, ultra feminen yönü kendini hissettiriyor. Geçmişe ait öğeler adeta yeniden tazelenerek karşımıza çıkıyor.Koleksiyonda, klasik kalıpların ve bakış açılarının olabildiğince dışında kalınarak, serbest, özgün ve ölçülü bir tarz anlayışı yakalanıyor. Minimalist yaklaşımdan ve Vivid ruhunun naif özelliğinden uzaklaşmadan, zaman zaman kumaşlarla hacim sağlanıyor ve vücut adeta yeniden biçimlendiriliyor.

Birbirine uyumlu renklerle, armonili bir atmosferin oluşturulduğu Vivid Koleksiyonu’nda her daim kışı anımsatan duman tonları, kömür siyahı, antrasit, puslu mor, kahverengi, turkuaz, mürdüm, pudra pembe, olive yeşili, haki, kış beyazı ve metalikler hakim durumda. Göz alıcı sıcak kırmızılar ise; kışın soğuk renkleriyle, mükemmel bir kontrast oluşturuyor.

Kumaş olarak; kotonlar, klasik yünlüler, krep yüzeyliler, ince ve kalın iplikli örmeler, tweed, jarse, tafta, saten ve yumuşak ipeklilere rastlıyoruz. Geleneksel ekoseler, en parlak dönemini yaşıyor. Bilimsel bir yaklaşımın hissedildiği baskı ve desenlerde, geometrik unsurlara rastlanıyor.

Hacimdeki değişim, kendini en çok pantolonlarda hissettiriyor. Vücudu saran, boru şeklinde inen pantolonlar ve kısa paça, rahat kesimli, dar, slim pantolonların yanı sıra; oldukça bol paçalılar, şık seçenekler oluşturuyor. Diz ve diz altı boyundaki, yüksek belli, lale şeklindeki elbise ve etekler de yenilikçi hacim akımından nasibini alıyor.

Sonbahar’a yumuşak geçiş için, rahat, bol hacimli ve uzun trikolar ideal. Gri, krem ya da bej gibi, nötr tonlardaki trikolar, daracık pantolon, mini şort ve eteklerle tamamlanıyor.

Ceketler ise; çok farklı çizgilerle karşımıza çıkıyor. Ofis modasında artık başlı başına bir ritüel haline gelen, kısa, vücuda oturan, 60’lı yılların yuvarlak hatlı ceketlerin yanı sıra; redingotlar, özgür kıvrımlara sahip, androjen ceketler, Sonbahar-Kış döneminin en gözdeleri arasında. Çok cepli parkalar, yumurta paltolar, etekleri pelerini anımsatan, çan biçimli kalın tüylü kabanlar, kazak elbiseler, soğuk ve puslu kış günlerinde sımsıcak bir şıklık vaat ediyor. 20’li yıllardan ilham alan sabahlık, kimono ve kaftan tarzı paltolar ise; bu sezon Vivid koleksiyonundaki yerini alıyor.

Yenilikçi hacim, yaka, omuz ve kol gibi detaylarda da ön plana çıkıyor. Daha önce tanışmadığımız tarzdaki yakalar, hiç olmadığı kadar farklı ve görkemli. Kollarda ise; saray ihtişamı hissediliyor. Omuzlarda büzgüler, yaka ve etek uçlarında volanlar, İmparatorluk döneminin görkemini yansıtan büyüleyici motifler, buruşturulmuş ve ezilmiş efektli yüzeyler, seyrek ve dökümlü dokular, kol manşetlerinde fırfırlar, kare ve dekolte yakalar dikkati çekiyor. Yuvarlak hatlar, koleksiyona tamamen hakim durumda. Tüm çizgi ve biçimlerin kıvrımlı kullanılması dikkat çekiyor.Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>