>

MODA - STİL

Yeni Nesil Gardırop: Rentony

Kıyafet satın alma, Rentony’den kirala. Sürdürülebilirliğe destek ol!
 
   
 
 
     

Sürdürülebilir bir gelecek için ‘’Satın alma, KİRALA!” mottosuyla faaliyete geçen Rentony ile hem modaya ayak uydurmak hem de dönüşümün bir parçası olmak mümkün.

Yeni nesil gardırop olarak tanımlanan Rentony, stil danışmanlarının seçtiği farklı parçalar arasından beğendiklerinizi seçip kiralama imkanı tanıyan yeni dünyanın kurallarına uygun bir iş modeli.

Web sitesi üzerinden yüzlerce özel ve yeni marka içerisinden istenilen kıyafet, belirlenen süre aralığında kiralanabiliyor. Ürünü seçip kiraladıktan sonra kıyafeti özel kuryesiyle belirtilen adrese teslim eden Rentony, iade zamanı geldiğinde ise ürünü yine kuryesiyle kapınızdan teslim alma fırsatı sunuyor. Özel 3 aşamalı hijyen programıyla temizlenen giysiler, tekrar kiralanabilir konuma getiriliyor. Üstelik bilinenin aksine sadece özel günler için değil, günün her anına uygun kıyafetleri de bu sistemde kiralamak mümkün.

Rentony kurucu ortaklarından stil danışmanı Yasemin Eke, Rentony iş modelini paylaşım ekonomisi üzerine kurduklarını belirterek, “Rentony, tüm giysi kiralama servislerinde olduğu gibi modanın akışını değiştiren bir hizmet fikri sunuyor. Kişilerin giydikleriyle olan bağını değiştirmek, iyi hissettirmek ve kişiyi sürdürülebilir modanın bir parçası haline getirmek için çalışıyoruz. Rentony ile küresel çevre dönüşümünün işe yarar bir parçası olmayı hedefliyoruz. Çalıştığımız markaları da bu konuda peşimizden sürüklemeye hazırız.” dedi.

Herkesin kendisine “Dolabımın yüzde kaçını gerçekten giydim?” diye sorması gerektiğinin altını çizen Eke; “Sadece uygun fiyatlı olduğu için ya da tek bir yere giymek için aldığınız kaç parçanız var? Son iki sezondur giymediğiniz ürünü bir daha giymeyeceğinizi biliyor muydunuz? Günümüzde bu soruları kendimize sorduğumuzda, üstelik trendlerin ve beğenilerin bu kadar hızlı değiştiği bir dönemde, modada paylaşım ekonomisinin ne kadar önemli olduğunu anlıyoruz. Bu yüzden biz; daha sürdürülebilir bir gelecek için satın almayın, kiralayın hem modaya ayak uydurun hem de dönüşümün bir parçası olun diyoruz” şeklinde konuştu.

Rentony sayesinde bir parçayı birkaç defa giymek zorunda olmadan, merak edilen tüm yeni trendlerin denenebildiğini de sözlerine ekleyen Eke; “İstenilen kıyafetin, istenildiği zaman giyilmesine imkan tanıyoruz. Gardırobunuzun dönemsel ihtiyaçlarını stil danışmanlarımız tarafından seçilip kürete edilen parçalardan seçerek kiralayabiliyor, hem sürdürülebilir modaya destek oluyor hem de her an modern ve yeni bir görünüme hızlı bir şekilde sahip olabiliyorsunuz.” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>