>

AŞK - CİNSELLİK

Seks Yalanları

Bu yalanlara sakın inanmayın!...
 
   
 
 
     

Cinsellik hakkındaki yanlış inanışlar, özellikle ergenlik döneminde gençler arasında doğru bilgiler gibi kulaktan kulağa yayılıyor.

FAZLA MASTÜRBASYON, KISIRLIĞA YA DA ZEKÂ GERİLİĞİNE YOL AÇAR

Hayır, mastürbasyonun fazlası kısırlığa ya da zekâ geriliğine yol açmaz. Ama cinsel organlarda tahrişe neden olacağı için mahsurlu sayılıyor. Ayrıca çocuk mastürbasyona fazla düşkün olduğunda; çevreden kopabilecek, arkadaşlarından uzaklaşacak, kendi içine kapanacak ve sadece cinsellikten oluşan bir dünyada yaşayacaktır. Böyle bir durumda karşı cinse olan bakışı değişecek ve onları sadece cinsel objeler olarak görecektir. Bu durum da, sosyal gelişimini engelleyecektir.

BİR KIZ ÇOCUĞU BANYODA OTURURKEN, ORAYA DAHA ÖNCE BİR ERKEK OTURMUŞ VE ERKEKLİK SIVISI ORAYA BULAŞMIŞSA HAMİLE KALIR

Hayır, bir kız çocuğu daha önce oraya oturmuş bir erkeğin erkeklik sıvısı bulaştı diye hamile kalmaz. Hamile kalabilmesi için bu sıvının cinsel organının içine bulaşması gerekir. Bu da, normal bir oturuş pozisyonu ile pek fazla mümkün olmayacaktır.

HAMİLE KALMAK İÇİN İLLA CİNSEL İLİŞKİYE GİRMEK GEREKMEZ;

Hamile kalmak için cinsel ilişki gereklidir. Cinsel ilişki olmadan, hamile kalınamaz.

İLK CİNSEL İLİŞKİDE MUTLAKA KANAMA DURUMU ORTAYA ÇIKAR;

Hayır, cinsel ilişki sırasında kanama olmayabilir ya da çok hafif sızıntı şeklinde bir kanama görülebilir. Bu durum, cinsel ilişkinin gerçekleşmediği anlamına gelmez. Kızlık zarı cinsel organın hemen girişindedir. Ancak kimi kızlarda bu zarın yapısı cinsel ilişkiye müsaittir ve yırtılma olmadan da cinsel ilişki olabilmektedir. Cinsel ilişki sırasında kızlık zarında yırtılma olmadığı için kanama da ortaya çıkmayabilir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>