>

MODA - STİL

Yves Saint Laurent ve Citroën Ds3

Citroën Ds3, Yves Saint Laurent ile En Şık Haline Büründüneren Özel Bir Çalışmaya İmza Attı
 
   
 
 
     

Citroën’in efsanevi modeli DS’den esinlenilerek tasarlanan yeni DS serisinin ilk ürünü DS3 ve moda dünyasında yeni bir çığır açan tasarımcı Yves Saint Laurent özel bir çalışmaya imza attı. Yves Saint Laurent’in kendisiyle bütünleşmiş renkleriyle giydirilerek en şık haline bürünen DS3, Paris’te gerçekleştirilen “Geçmişten Günümüze Yves Saint Laurent” sergisinin açılış gecesi için moda ve sinema dünyasının starlarını taşıdı.Citroën’in efsanevi DS serisinin bugünün Creative Technologie yaklaşımı ile yeniden yorumlanmasıyla ortaya çıkan yeni DS serisinin ilk ürünü DS3; lüks ve seçkinliğin kendine özgü atmosferini, Yves Saint Laurent’in zarif ve sıradışı estetik anlayışı ile harmanlayarak moda dünyasına ilk adımını attı.

Citroën’in kalite ve teknoloji alanındaki üstün niteliklerini sembolize eden DS3’ün, Yves Saint Laurent’in renkleriyle süslenen haute couture versiyonu, 10 Mart Çarşamba günü Paris Petit Palais’ta gerçekleştirilen “Geçmişten Günümüze Yves Saint Laurent” sergisi açılışına katılan moda ve sinema dünyasının yıldızlarını taşıdı.Pierre Bergé-Yves Saint Laurent Vakfı tarafından organize edilen sergide, modacıya ait 300’den fazla parça yer alıyor. Tarihsel ve kültürel bir retrospektif olarak düzenlenen sergide, tasarımcının panoramik bir vizyon ile 1958’de Dior’da başlayan çalışma hayatından 2002’de emekliye ayrılana kadar gerçekleştirdiği tüm çalışmaları yer alıyor. Sergiyi gezenler aynı zamanda Yves Saint Laurent’in 1971 yılında Jean-Loup Sieff tarafından çekilen efsanevi fotoğraflarını da ilk kez görme şansını yakalıyor.

Farklı ve radikal çizgileri, cazip tasarımı ve Citroën teknolojisinin yüksek donanımına sahip, segmentinin en premium aracı olan Citroën DS3; Yves Saint Laurent ile gerçekleştirdiği bu çalışma ile moda dünyasında bir ikon olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>