>

POPÜLER MEKANLAR

Aynalardan Yansıyan İstanbul Boğazı: Mirror - Reina

Yasemin Cosmoturk okurları için Mirror'a gitti ve rejimini bozdu... Tıklayın!
 
   
 
 
     
Gene siz sevgili Cosmoturk okurları için kendimi feda ettim ve bir kez daha rejimimi çok kötü bozdum. Ama böyle bir yere gelip de buranın lezzetlerinden diyet yüzünden mahrum kalmak da olmazdı! Olamazdı. Şimdi bana yakın çevremdekiler "ooo sen de bu Reina’lara fazla takılmaya başladın" diye sitemkar tepkilerde bulunuyorlar. Ben de "Herşey okurlarım için, bununla birlikte Dört Köşe’deki Baba Bana Reina Al isimli yazımı okuyun o zaman anlarsınız" diyorum.

Şimdi bir yer düşünün muhteşem bir manzarası ve birbirinden lezzetli yemekleri olan, ama sırtınız manzaraya dönük olsa bile o manzarayı en ince ayrıntısına kadar görebileceğiniz…

İşte Reina’nın içinde yer alan Mirror böyle bir yer. Adı üzerinde aynalar ile kaplı bu mekanda ne şekilde oturursanız oturun Boğaz manzarasını hiç bir şekilde kaçırmıyorsunuz.

İlk defa 2002 yılında İş Bankası Kuleler’de hizmete başlayan Mirror yazlık mekanını da Reina’da bu yaz faaliyete geçirmiş. Ortaklar Cüneyt Kurt, Gürhan Ersin ve Necdet Göral’ın hizmete sunduğu mekan İstanbul’un en gözde mekanları arasında yer alıyor.

İtalyan mutfağı ağırlıklı bir menüsü olduğunu duyar duymaz Mirror’a gitmeye karar verdim. Zaten masamıza ilk oturduğumuzda etraf masalarda oturanlar ne yiyor diye çaktırmadan bakmaya çalışırken boynu tutulmuş şaşı bir kız oluyordum az kalsın.

Biz menülerimize bakarken önce masaya zeytinyağı ve ekmekler geldi. Ama karar verdim artık başlangıçta ekmeklere dadanınca ana yemeğe yer kalmıyor; ben de tuttum kendimi.

Öncelikle menüde Linguini, Penne, Tagliatelli, Sphagetti, Gnocchi ve Ravioli çeşitleri dikkatimizi çekti. Bunların sebzeli ve deniz mahsüllü çeşitleri mevcut.

Başlangıçlar deniz mahsülü ağırlıklı. Ana yemeklerden hamur işleri ve et yemekleri arasında tercih yapabilirsiniz. Ben buranın en spesyal yemeği olan Bonfile Rozanna’yı denedim. Şarap, biberiye, sarmısak sos ile yapılan bu yemek sebze sote, pilav ile servis ediliyor ve gerçekten çok başarılı. Taze fesleğenli Penne Arrabiatta sipariş etmenin şanssızlığını yaşayan arkadaşım bu lezzetli yemeğin yarısını masadakilerin saldırısından zorla koruyabildi. Bu iki yemeğin yanısıra denenmiş ve bizden tam not almış olan Ispanaklı, Ricotta Peynirli Ravioli, Somonlu Ahtapot Carpaccio ve Körili Kalamar Tava’yı da tavsiye edebilirim.

Porsiyonların oldukça büyük servis edildiği Mirror’da fiyatlar şöyle:
Başlangıçlar 15-19 mio TL, ev yapımı makarnalar 14-18 mio TL, risotto çeşitleri 16-19 mio TL, pizzalar 14-15 mio TL, ana yemekler 17-19 mio TL. arasında değişiyor. Burada ayrıca kalabalık gruplar için fiks menü uygulaması da bulunuyor.

Beyaz ağırlıklı ve aynalarla kaplı sade bir dekorasyonu olan Mirror’da saat 12’ye kadar İtalyan ve Fransız müziklerinin eşliğinde keyifli bir yemek yiyebilirsiniz.
Gelmeden önce rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Saat 20:00-22:00 ve 22:00-00:00 olmak üzere çift oturum alıyorlar. Valet park mevcut ancak hafta sonları çıkışta 30 dakika kadar aracınızı beklemek istemiyorsanız taksiyle gelmenizi ya da aracınızı şahsen park etmenizi öneririm. Yemek sonrası Reina’ ya geçmek için bir ücret ödemeyeceğinizi bir kez daha hatırlatmakta fayda var.

Güzel bir yemek ile Italya’nın divası Mina’nın şarkıları eşliğinde Boğaz’ı seyretmek için Mirror’ı yaz bitmeden bir görün, bence çok memnun kalacaksınız.

Yasemin Uludoğan
yaseminabla@hotmail.com


Mirror / Reina
Muallim Naci Cad. No:44 Ortaköy İstanbul
0 212 327 07 07 – 0 212 327 07 08
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>