>

POPÜLER MEKANLAR

Babylon Lounge

Uzun yıllar önce Babylon’la Asmalımescit’in çehresini değiştiren Babylon’cular şimdi yeni mekanları Babylon Lounge’la nefesini tazeledi.
 
   
 
 
     
Neden Babylon Lounge?

Babylon’a gelenlerin konser öncesi ve sonrası, bazen etkinlik sırasında da arada nefes almak, sohbet etmek, konserde karşılaştığı eski dostuyla hasret gidermek için oturup birşeyler içececeği, yemek yiyebileceği bir yere ihtiyaç duyuluyordu. Bunun dışında Babylon’cuların festival ve konserlerde yer alan ünlü müzisyen ve grupları ağırlamak istedikleri ve onlara gönülden evsahipliği yapabilecekleri bir yer beklentisi de yeni bir mekana olan gereksinimi arttırdı. Tüm bunların sonucunda Babylon kardeşine, Asmalımescit yeni mekanına kavuştu: Babylon Lounge...


Babylon Lounge, isminin anlamı itibariyle yaratılmak istenen ve yaşatılmak istenen havayı ifade ediyor. Lounge’u Asmalımescit’deki diğer mekanlardan ayıran en önemli özelliği bölgeyi harekete kavuşturan ve bu sokağa ilk adımını atan Babylon’un bir parçası olması. Ayrıca Babylon Lounge etrafta bulunan kafelerden farkli bir konsepte sahip ve restoran- bar - lounge kimliği ile öne çıkıyor.

Oturarak 60, ayakta 100-150 misafir ağırlama kapasiteli Babylon Lounge’a gündüz kahve içmeye veya şarapla birşeyler atıştırmaya, wireless internetten faydalanarak ofisiniz gibi kullanmaya, en son müzik ve kültür dergilerini okumaya, sabah kahvaltısına, ayrıca öğlen yemeğine gelebiliyorsunuz. Akşamları ise çok güzel bir müzik eşliğinde, (zaman zaman konuk DJ’lerin seçtikleri müzikler eşliğinde de olabilir) bara, kokteyl içmeye, arkadaşlarınızla buluşmaya veya karşılaşmaya... Ancak herşeyden önce güzel müzik dinlemeye, rahat etmeye ve huzur bulmaya...

Haftanın tüm günlerinden hizmet veren Babylon Lounge’a hafta sonlarında rezervasyon yapılması öneriliyor. Ancak mümkün olduğu kadar kapıya kadar gelen kişileri de geri çevirilmiyor. Belirtmeden geçmeyelim Babylon Lounge’da Pazar kahvaltıları çok lezzetli... Ayrıca Pazar günleri mekanda özel partilerde verebiliyorsunuz.

Babylon Lounge’da ne yeniyor?

Babylon Lounge menüsü gün boyu yenilebiliecek et sebze sandviç atıştırma tabakları içeriyor daha çok bir brasserie menüsü havasında denilebilir. A la kart menü dışında sadece öğlenleri çıkan, sıcak ev yemeği tarzında günün menüsü de var.

Babylon Lounge mutfağı her gece 23:30a kadar açık. Ancak haftasonu Cuma ve Cumartesi geceleri late nite munchies denilen gece menüsü de var. Çorba, mantı, hot dog vs.

Sürahide kokteyller ise hem hesaplı hem lezzetli... Ayrıca atıştırma tabağı falafel minik köfteler içki ile ideal...


Babylon Lounge’da ne dinleniyor?

Babylon Lounge’da world music, jazz, funk, reggea, soul, chillout, chill house, dub türü müzikler dinlemek mümkün. Gündüzleri daha çok jazz ve world music ağırlıklı...

Babylon Lounge’un süprizleri neler?

Babylon Lounge’un en güzel hediyesi Babylon’daki konsere biletiniz varsa Lounge’dan geçiş yapabiliyorsunuz. Ayrıca, Babylon’daki konserler bittikten sonra, DJ Style-İst’le müzik ve eğlence Lounge’da devam ediyor. Bu arada, zaman zaman Babylon Lounge’da guest DJ’ler de oluyor.

Babylon Lounge’da yemek yerken, Babylon’a konser vermeye gelen sanatçılarla da karşılaşma şansınız oldukça yüksek...

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>