>

POPÜLER MEKANLAR

Nişantaşında keyifli bir mekan

Şarap tutkunları için yeni ve sıra dışı bir mekan var artık: Vinhill’s Cafe Butik… Nişantaşı’nda açılan Vinhill’s Cafe Butik, dünyada yükselen bir trendi Türkiye’ye taşıyor.
 
   
 
 
     
Nişantaşı’nda açılan Vinhill’s Cafe Butik, dünyada yükselen bir trendi Türkiye’ye taşıyor. Çok farklı ülkelerin şaraplarının keşfedilebildiği bu yeni mekanda şarap keyfi bir başka... Çünkü Vinhill’s şarabın satıldığı değil adeta yaşadığı yer.

Şarap aydınlığı, özgürlüğü, karizmayı da içeren bir seçim, bir yaşam biçimi ve bir felsefedir… İstanbul’lu şarap tutkunlarının, aydınlık ve rahat bir ortamda buluşacakları yeni bir adresleri var bundan böyle. Nişantaşı’nda açılan Vinhill’s Cafe Butik, değişik ülkelerin değişik markalardaki şaraplarını “kadehle” tadabilme ve satın alabilme olanağı sağlayan sıra dışı, keyifli bir mekan.

Son yıllarda, pek çok ülkede giderek daha çok rağbet gören ve yükselen bir başarı grafiği çizen şarap cafe butikler, şarabın ve şaraba ilişkin her türlü duygunun, kent merkezlerinde yaşadıkları mekanlar.


“Yeni akım şarapçılığı”

Vinhill’s Cafe Butikler’in çıkış noktası “Yeni akım şarapçılığı”.... İngiltere kökenli Vinhill’s New Wave Ventures, English Wines Group ve New Wave Wines ile ortaklaşa geliştirilen şarap cafe butikleri, şarapta kaliteyi ve özgürlüğü simgeliyor.

Vinhill’s cafe butiklerde şarabın korunmasına ve servisine özel olarak önem veriliyor. Mekanda kullanılan makineler ve şarap dolapları da özel ürettirilmiş. Ayrıca, şarap keyfini daha farklı kılmak içiniçin Vinhill’s’de özel bir mahzen de bulunuyor.


Burada en kaliteli şarabın bile kadehle içilebilmesi olanağı temel ve ayırt edici bir özellik. Şarap açıldıktan sonra bozulmasına yol açan oksijenle temas etmeden, azot gazı ile korunmasını ve uzun süre saklanmasını sağlayan özel ekipmanlar da son dönemlerde geliştirilen teknolojinin ürünü. ‘Wine dispenser’ olarak bilinen bu makinelerde servis sıcaklığında muhafaza edilen şaraplar özel borularla azot gazına bağlanıyor. Musluklardan kadehlere alınan şarapların boşalttığı alana basınçla azot gazı veriliyor. Böylece, şarap oksijenle temas etmediği için uzun süre taze olarak servis edilebiliyor.

Vinhill’s Cafe Butikler’in bir başka odak noktası ise denemeye ve keşfetmeye dayalı eğitim. Düzenlenecek şarap kursları, şarap tadım günleri, bağ bozumu gezileri ile bir yandan keyifle şarap içerken öte yandan şarap ile ilgili yeni şeyler öğrenebilmek de mümkün...


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>