>

TATİL

Başarılı Öğrenciler 
5 Yıldızlı Tatil Yapacak

Türkiye’de ilk olarak “Okullar Ligi”ni hayata geçiren Antalya Büyükşehir Belediyesi, bir ilki daha gerçekleştiriyor.
 
   
 
 
     

Büyükşehir Belediyesi, Milli Eğitim, ALTİD ve AKTOB işbirliği ile Antalya’daki tüm ortaokul ve liselerin okul birincilerini ödül olarak 5 yıldızlı otele tatile gönderiyor. Proje ile başarılı öğrencilerle birlikte en büyük destekçileri aileleri de ödüllendiriliyor.

Antalya’da eğitimin en büyük destekçilerinden olan Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’ye örnek “Başarılı Öğrenciye Tatil İyi Gelecek” projesi ile okul birincilerini aileleriyle birlikte tatille ödüllendiriyor. Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) ve Alanya Turistik İşletmeciler Birliği (ALTİD) işbirliği ile gerçekleştirilecek proje, Antalya’nın 19 ilçesindeki tüm ortaokul ve liseleri kapsıyor.

23 Ocak’ta başlayacak yarıyıl tatili ile birlikte Antalya’daki toplam 446 ortaokul ile 176 lisenin okul birincileri, aileleri ile birlikte AKTOB ve ALTİD’e bağlı 5 yıldızlı otellerde 3 gün her şey dahil tatil yapacak.

Ailelerde ödüllendiriliyor

Öğrencileri başarıya motive etmek, çalışma azimlerini artırmak ve teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen projede okul birincileri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaokullarda 8, liselerde 12 sınıflardaki öğrencilerin yılsonu ağırlıklı ortalamaları hesaplanarak belirlenecek. Okul birincileri ile birlikte başarılarında en büyük payı olan aileleri de tatil ödüllendirilecek.

Büyükşehir Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü ve turizmcileri bir araya getiren proje ile başarılı öğrenci, anne, baba ve kardeşleri ile birlikte 5 yıldızlı otelde unutulmaz bir tatil yaşayacak.

Özel Gereksinimli Bireyleri Destekleme Derneği Başkanı Doç. Dr. Şükran Taçoy ise anne ve babaların çocuklarını gönül rahatlığıyla günde 8 saat emanet edebileceği bir merkez olmayı hedeflediklerini söyledi.

Konuşmalardan sonra ise Ebru Türel, öğrencilerin oyunlarına eşlik etti, onlarla birlikte halay çekti. Ebru Türel, daha sonra basın mensuplarına tesis hakkında bilgi vererek tesisi gezdirdi.


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>