>

POPÜLER MEKANLAR

Yemek keyfini yaşayın...

Doğa Balık Buzada'da: Cihangir'in lezzetli balıkları ve şifalı otları artık Boğaz'da...
 
   
 
 
     
Her zaman farklı lezzetleriyle öne çıkan Doğa Balık, Cihangir'den sonra BuzAda'da ilk şubesini açıyor. 1994’ten bu yana Cihangir’de hizmet veren Doğa Balık, lezzetli balıklarını ve şifalı otlarını Boğaziçi'ne taşıyor. Bu yaz, İstanbul'un önemli lezzet duraklarından biri olacak BuzAda Doğa Balık, zengin balık çeşitleri ve hiçbir yerde rastlanmayan çeşitlilikteki lezzetli otlarıyla sıra dışı bir balık lokantası

Yaz boyunca yeni mekanında balık tutkunlarını ağırlayacak Doğa Balık’ın en önemli özelliklerinden biri de günlük balık kullanılması. Bu konuda oldukça titiz davranan mekanın sahibi İbrahim Soğukdağ, her sabah kendi elleriyle seçtiği balıkları eşi Gülşen Soğukdağ ile birlikte Doğa Balık’a özgü pişirme teknikleriyle servise hazırlıyor.


Özellikle fener, iskorpit gibi balıklardan hazırlanan kavurma, pilaki, buğulamalar, istavrit, sarı kanat ve uskumrudan yapılan pilaki ve buğulamalar Doğa Balık’ın vazgeçilmez lezzetleri. Mekanda birbirinden farklı balık mezelerinin yanı sıra balık salataları ve 35 kadar değişik ottan hazırlanan mezeler de dikkat çekiyor. Doğa Balık’ın meyvelerden hazırlanan tatlıları da, mekanın özellikleri arasında.

Uzun yıllar turizm alanında çalışmış olan Bülent Gök ve Açelya Kulaksızoğlu ile yatırım ortaklığına da giren Doğa Balık’ın sahibi İbrahim Soğukdağ, bu ortaklık sonucunda, BuzAda Doğa Balık dışında 1 Ekim’de de Kozyatağı şubesini açacak. Doğa Balık’a yeni bir heyecan katan bu ortaklık sayesinde farklı alanlarda da yatırımlar gerçekleştirmeyi planlayan ortaklar Türkiye’de ilk kez balık cateringini de başlatacak.

Ortaklarını, çırak-usta usulüyle yetiştirerek mesleğin tüm inceliklerini öğreten Soğukdağ, uzun yıllar önce, daha çocukluk yaşlarında, Eminönü”nde balık-ekmek satarak başlamış bu işlere.

Mesleğine aşık bir usta, tatlar arasındaki uyumla yeni lezzetler yaratan bir simyacı olarak nitelenen İbrahim Soğukdağ, mekanın otlarını Türkiye'nin farklı yörelerinden getirtiyor. Mesela Ege otları, Balıkesir'in Havran ilçesindeki Sevim Hanım'dan geliyor, yerel otlar Beykoz ve Polonezköy'den. Ve tabii ki Karadeniz”in bereketli yeşilliklerinden…

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>