>

RÖPORTAJ

Emine Akkaya: “Ülkenin Gündemi Ne Olursa Olsun Herkes Bana Aşk Soruyor”

Farklı astroloji algısı, iç güdüleri ve enerji bilinci ile ezber bozan kişisel gelişim uzmanı, Cosmoturk için 2019’a genel bir bakış attı, burçları yorumladı...
 
   
 
 
     

Ayrıca Türkiye ve dünyaya dair enerjisel öngörülerde bulundu ve ekledi; “Paranız varsa İsviçre Frangı alın, yerel seçimlerde büyükşehirler aynı partilerin kalacak ama gündem ne olursa olsun bana herkes AŞK soruyor”

Bu yılın teması nedir?


Bu yılın Türkiye genelinde paranın aşağıda olduğu bir yıl, özellikle işsizlik çok ön planda olacak. Türkiye’nin genel kasası ile ilgili sıkıntılarını oldukça göreceğiz. O yüzden tasarruf etmeyi çok iyi öğreneceğiz ancak bu sadece Türkiye için değil tabi Almanya, İtalya’da kriz eşiğinde ancak onların gizli parası var, bizde durum böyle olmadığı için riskli. Dünyanın yüzde 80’i riskli durumda bu arada.

Bu insanlara nasıl yansıyacak?


Sokak kavgaları, kapkaç, sokak çatışmaları tarzı olayları çok daha fazla göreceğiz. Üst gelirin de büyük bölümü riskte olduğu için işten çıkarımlar olacak. Maaş düşüşleri de yaşanacak. Bu tarz olaylar da sokağı tırmandıracak.

Geçen yıl röportajınızda “yatırımınızı dolara yapın” demiştiniz. Dediğinizde de haklı çıktınız. Bu yıl için öneriniz nedir?

Martta dolar için büyük çıkış olacağını hissediyorum ayrıca İsviçre Frangı ve altın için büyük çıkış olacağı düşüncesindeyim.Tekrar altını çiziyorum İsviçre Frangı çok şaşırtacak özellikle son 2 yılda.

Sanal Paralar için ne söylüyorsunuz?

Özellikle 2020’den sonra sanal paraların sistemi oturacak o zamana kadar güven vermemeye devam edecek.

Yerel seçim yaklaşıyor daha önce söyledikleriniz genelde gerçekleşti şimdi neler söylüyorsunuz?

Büyük şehirlerdeki durum değişmeyecek ancak şunun altını çizmeliyim ki İzmir için makas çok daralacak, şimdiki siyasi varlığını kaybetme riski grubunda ama bu seçimde değil.

Birçok insana danışmanlık yapıyorsunuz, bunu farklı ritüeller ile ele alıyorsunuz. Size danışmaya gelenleri nasıl çözümlüyorsun?


Benim için enerji önemli. Bazen bu bir telve de, bazen isminde,bazen burcunda oluyor. Kalbimden gelen hisler çok önemli. Kişinin yapı enerjisi çok önemli. Seanslarda aslında bolca makara yapıyoruz. İstiklal Caddesi’ndeki merkezime 20 yıldır devam eden müdavimlerim var.

En çok ne soruluyor Emine Akkaya’ya?


Bana en çok aşk soruluyor.

Aşk mı, aşksızlık mı soruluyor? Hangisi daha büyük dert ?

Sormayın, insanlar 2 güzel söze hasret. Kadın, erkek, gay, lezbiyen her türlü danışanım var. Herkesin kökeninde aileden gelen sevgisizlik var.

Yapay zeka herkesin korkusu, bu sizin sektöre de uğrayacak mı?

Tabi ki 10 yıl sonra benden çok daha iyi sezgilere ve bilgilere sahip bir Emine Akkaya oluşturacaktır.

Yapay zeka henüz yerimizi almadan öncüsü olduğunuz ilk kez Türkiye görselli bir tarot kartı ürettin iz ve ismini üzerinize aldınız. Detaylarını öğrenmek isteriz?

Galata’nın, İzmir Saat Kulesi’nin, Nevşehir’in, Diyarbakır’ın suru gibi Türkiye’nin enerjisini hissedeceğiz. Piyasadaki dünyanın kullandığı kartlar genelde Fransız yapısında. 2019 jenerasyonu için güzel bir şey yarattığıma inanıyorum. Hayallerimi kartlara çizdim. Hepsini adlandırdım. Çok çocuksu kartlar. Bu kartlar çok düşük rakamlı olacak, ardımdan bir anı kalsın istiyorum. Astroloji ve enerji üzerine eğitimler verip bir okul açmak istiyorum. Bunu özellikle çocuğum için istiyorum.

Bu kartları alanlar bunu nasıl yorumlayacaklar?

Ben bunu internet sayfamdan çok kolay bir şekilde anlatacağım. Diğer tarotlar gibi zor olmayacak.

YouTube kanalından bahseder misiniz? Ayrıca İnstagram’da da çok aktifsin?

Evet YouTube kanalım emineakkaya ,ayrıca İnstagtamdan’da kişiler rüyalarını etiketleyerek bana iletiyor bende instagram ve youtube’den yorumluyorum bu çok ilgi görüyor.

Yılın yaklaşık 40 günü geride kaldı bu zamana kadar her şey güzeldi peki bundan sonraki yaklaşık 320 gün için burçlar üzerinden bizi neler bekliyor?

Yılın En Kazançlısı: Oğlak, Koç, Akrep

Yılın Şanlısı: Balık, Aslan, Kova

Yılın En Dikkat Etmesi Gerekeni: Başak, İkizler, Yay

Sağlık Konusunda Dikkat Etmesi Gerekeni: Yengeç, Terazi, Boğa


Oğlak: Yatırımlar konusunda çok şanslı özellikle 6. aydan sonra aşk konusunda çok şanslılar. Aile için oğlakların bu yıl barışma yılı. Kendileri ile barışıklık dönemine girecek.

Koç: Yöneticileri ile hep sorun yaşayan koçlar bu yıl işlerinde ortaklı işlerde çok başarılı olacak . Parasal dengesini en iyi kasımdan sonra yaşayacak. Boşanma konusunda da bu yıl koçlarda bir cesaret var ancak çocuk unsuru bunu durduracak ayrıca koçlar artık eski ile vedalaşmalı.

Akrep: Duygusal hayatları hep çalkantılıdır. Sevgi konusunda aslında temelli ilişkileri severler ama gizlilikte onları hep heyecanlandırır. Haklarının yenildiği düşüncesi vardır onlarda ama böyle bir şey yoktur aslında. Onlarda estetik merakı var ve bu yıl eksik kalmış eğitimlerine de devam edecekler.

Balık:
Çok şanslı bir dönemdeler. Miraslar, geçmişten gelecek kişiler ve geçmişin iyi izleri onu tekrar bulacak. Şansları çok açık 2019 onların yılı. Onlarla uzun süren ilişki istiyorsanız onlarla zıtlaşmamayı seçin. Onları özellikle uykularında rahatsız etmeyin bundan hiç hoşlanmazlar.

Aslan: Daha önceki yıllar hep kaosun içindeydiler. Hayatlarında oturtamadıkları düzenleri vardı. 4. aya kadar bu süreç devam edecek ancak sonrasında müthiş bir açılma var ve para kazanabileceklerini anlayacaklar. Beklenmedik kapıları çok açılacak onlarda buna çok şaşıracak. Aslanın hırçınlığını ehlileştiririm dersiniz, onlardan iyi sevgili, eş olur.

Kova: Bu yıl onlar için hem çok şanslı hem de şanssız yılları. Bu iki ucu yaşayacaklar. Düzene diğer yıl çıkacaklar. Dediğimi şöyle anlatayım, mesela uzun süredir boşanmak isteyen kovalar bu yıl boşanacaklar ancak boşanırken öyle ödeme yapacaklar ki buna şans mı, şanssızlık mı dersiniz siz karar verin.

Başak: Beklenilen olaylara tepkiyi vermekten acizler. Hep doğruyu konuşma düşüncesinden sıyrılıp daha aktif olurlarsa onlar için çok olumlu dönüşü olacak. Onların ilişkilere, insanlara şans vermesi gerekiyor. Çok yara aldıkları için güvenme konusunda sıkıntılılar. Onlara emir edemezsiniz onlara sadece rica edebilirsiniz. Onlarla çalışıyorsanız onlara yaklaşmayı iyi bilmelisiniz.

İkizler: Onlar işlerinin en tepesine çıkma telaşındalar. Yüklelmek ile ilgili istekleri de olacak ama dilleri rahat durmuyor. Aslında onlar her şeyi çok net konuşurlar ama insanlar onu dedikodu sanırlar ve tepki toplar, buna çok dikkat etmeleri gerekiyor. Bu yıl borç veren ikizler geri alamaz, bunu bir kenarı not edin. Onlarda da çocuk dönemi açık İsteyen ikizler, çocuk sahibi olacak bu yıl.

Yay: Özellikle yaylar bu yıl yurtdışına açılma yılı. Eğitim olsun, iş olsun, gezi olsun hep yurt dışı istekleri var ve bu olacak. Yaylar çok garanticidirler ama mesela onlar için yurt dışından istedikleri teklif bile gelse bile, bir yıl iş garantisi almadan isteseler bile gitmezler. Bu yılda bu tarz şeyleri yaşayacaklar. Bu yıl iyi evlilikler onları bekliyor. Tanrı onlara çok acı çektin, bu yıl sana iyi aşk bahşediyorum diyor.

Terazi: Bu yıl teraziler gökten para yağsa da, çalışmasak diyorlar. Onlar ancak çok yaratıcı olduğu için yinede çalışmadan duramazlar. Üretmeyi seviyorlar. Onlar için tamamlanma yılı 2019. Eğitimleri özellikle yarıda kaldıysa devamını getirecekler. Bu yıl onların affetme yılı olacak. Hastalık hastası olan teraziler, lütfen psikolojinizi düzeltin. Teraziler bu yıl aşk arıyorum derseniz bulamazsınız, sevgi ararsanız bulursunuz.

Boğa: İnançlarını azalttılar boğalar çünkü hak ettiklerini alamadıklarını düşünüyorlar. İnançlarını tazelemeleri gerekiyor ancak söyleyelim ki onlar eylülden sonra açılacaklar. Psikolojik yorgunlukları çok yüksek. Onların inancı neyse buna yönelmeleri gerekiyor. 9. aydan sonra her şey düzene girecek lütfen çok stres olmayın.

Yengeç: Onların derdi geçmişle .Öyle çok geçmişten birinin dönmesini istiyorlar ki anlatamam. Eski aşkları bana dönsün diye çok dua ediyorlar. Çalışmak bile istemiyorlar, onları düşünmekten. Onların egolarının tamir olması gerekiyor. Olacak ta ,geçmişten o çok arzuladıkları kişi geldiğinde bakalım yengeçler onları isteyecekler mi? Bu burçtaki kadınların bu yıl bolca ikiz doğurma enerjisi var. Onlara son notum kilolarınıza dikkat edin. Sağlık açısından riskli bir yıl.


Röportaj: Hakan VAROL
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>