>

KÖŞE YAZILARI | NİHAN HATİPOĞLU

Taze Limonata Ve Sıcak Kurabiyem Var…

Bir bağ evinde düşlerdim kendimi, sonunda oldu… (Nilhan Hatipoğlu)
 
   
 
 
     

** Bu video eşliğinde aynı hayali kurabiliriz :)

http://www.facebook.com/profile.php?id=100000382051952#!/video/video.php?v=408790693888&comments


Yıllarca Akdeniz sahillerinde, zeytin ağaçlarıyla dolu büyük bir bahçede, avlusunda çocukların koşuşturduğu bir bağ evinde düşlerdim kendimi, sonunda oldu…

Tüm sevdiklerimi yanımda görmekti bir evde aradığım en büyük özellik… Şarkılarla başlayan sabahların geceye usulca karıştığı mutlu ülkeler hayal ettim.

Şimdi hiç bilmediğim ama hep öğrenmek istediğim dilde yapıyorum alışverişimi , mutlu güneşli sabahlara uyanıyorum ,siz geleceksiniz diye her birinizin sevdiği yiyecekleri özenle seçiyorum.Y emek masamın üzerinde iki gardenya, mis kokular içinde dostlarımla yemek yemeyi düşlerken kendi rüyamın içinde kayboldum.

“Yaşlılığımı nereye emanet etsem” derdim hep, anneannemin adı geçtikçe burnumun direğini sızlatan soru buydu.

Buldum dostlar, buldum! Kalbimin durmasını istediğim toprakların adresini buldum . Gençliğim sinsice uzaklaşıyor çünkü... Suluboya gibi yumuşacık, burada üzerime eseceğini bildiğim son rüzgar.

Tek özlemim sizler oldunuz, gözümde tüten bir tek sizler… Birlikte geçen her dakikayı anı defterime bir bir kazıdım. Kaçırdığımız her günü bugün anlatabilmek için bir bir hazırladım. Boşa harcadığım yıllar, yersiz küsmeler, derin alınganlıklar bir bir öç alıyorlar benden şimdi, kaybettiğimiz tatlı geçmişin gökkuşağına gölge düşürmeye çalışıyorlar.

Gençliği başka bi dünyaya hediye ettik sanki biz, olmayacak dertlerle ördük mutlu günlerimizin etrafını. Yerine konulmaz dakikaların değerini kaybettikçe öğrendik, kaybettiklerimizin toplamına da sonradan “ gençlik” dedik.

Hala aynı heyecanla hazırlanıyorum geleceğinizi duyunca, hep aynı hevesle hazırlıyorum sofrayı. Oynanacak oyunlar, söylenecek şarkılar hazırlıyorum dostlarımla geçireceğim dakikaları unutulmaz kılabilmek için…

Paylaşılacak çok şey var bu tatlı gün batımında, Akdeniz’e karşı… Bu sohbet başlangıç olsun taze limonatam ve sıcak kurabiyem var, gelin hadi!

18.12.2010 Cuma , 23:55


http://www.facebook.com/profile.php?id=100000382051952#!/video/video.php?v=408790693888&comments


NİHAN HATİPOĞLU
YAZARA E-POSTA GÖNDER

 

Diğer yazıları liste halinde görmek için tıklayın >

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>