>

SAÇ BAKIMI

Saçınızda Dökülmeye Son

Herkesin saçıyla ilgili birçok şikâyeti oluyor. Sizin şikâyetiniz matlaşma ve dökülmeyle ilgiliyse, çözümü yazımızda saklı...
 
   
 
 
     

Yoğun stres, saç dökülmesinin en önemli sebeplerinden biridir. Hormonal değişimler, yanlış beslenme, yaş, cinsiyet ve mevsim değişiklikleri de dökülmeyi tetikleyebilir.

SAÇ DERİNİZİ İYİLEŞTİRİN:

Saç dökülmesini önlemek için köke müdahale etmek gerektiğini söyleyen uzmanlar, stresin etkisiyle saç derisinde oluşan mikro-irritasyonu gidermek gerekir.

Vitaminlerle zenginleştirilmiş, saç derisinin sağlığını koruyan ve yıpratmadan nazikçe temizleyen bir şampuan kullanın. SP'nin saç dökülmesine karşı geliştirilen şampuanı saç direncini artırıyor ve içerdiği kafein ve mentol ile saç derisinin gerekli olan işlevlerini harekete geçiriyor.

SERUMLARDAN DESTEK ALIN

Çok yoğun dökülmelerde, düzenli kullanım sonunda serum uygulamalarıyla etkili sonuçlar alınabilir. Bioblas'ın Complex C26 içeren yüzde 100 bitkisel özlere sahip serumu hem yeni saç oluşumunu artırıyor hem de dökülmeyi azaltıyor. Bioxin'in dökülmeye karşı kürünü de deneyebilirsiniz.

BESLENMENİZE DİKKAT EDİN

Kilo verme kaygısı ile yapılan diyetler bazen saçlara zarar verebilir. Demir eksikliğine bağlı bir saç dökülmesi varsa mutlaka eksik demir depolarının doldurulması gerekir. Bazı gıda takviyelerinin kısmen de olsa saçların daha parlak ve daha hacimli görünmesini sağlayabilir.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>