>

SAÇ BAKIMI

Saçlarınız Yer Çekimine Meydan Okusun

Elektriklenen ve hacimsiz saçlar için altın öneriler
 
   
 
 
     

HACİMSİZ SAÇLAR

İnce telli saçlar genetiktir. Uzmanlar, doğru ürünlerin bir arada kullanıldığında hacim kattığını, fakat yanlış kombinasyonların saçı daha da sönük gösterdiğini söylüyor.

Ürünlerin içerik listesinde polyquaternium maddesinin olup olmadığına bakın. Bu hafif polimerler, , ince saç telini kalınlaştırıyor. Pürüzsüzleştirici ve düzleştirici ürünlerden ise uzak durun.

HAFİFÇE NEMLENDİRİN

Karışan saçları açmak için sadece kulak hizasından uçlara kadar saç kremi uygulayın. Saç kremine gerek kalmadan düğümleri açmak için, duşa girmeden önce saçlarınızı tarayın.

Uzmanlar dolgunluk için saç köpüğünün mutlaka gerektiği konusunda hem fikir. Saç henüz nemliyken köklerine uygulayın ve ardından uçlara kadar tarayın.

DALGALAR YARATIN

Fönü orta ısıya ayarlayarak, başınızı öne eğin ve saçınızı kurutun. Sonra saçınızı geriye doğru atın ve bir fırça yardımıyla sadece uçları düzeltin. Hacim kazandırmak için saçı yatay bir şekilde ince tutamlara ayırın ve orta kalınlıkta bir maşaya sarın.

ELEKTRİKLENME

Saç, havadaki nemi hapsettiği zaman elektriklenir. Saç telinin dış yüzeyi pürüzlü ve parça parçaysa, su moleküllerinin içeri sızarak korteksi genişletmesi daha kolay olur.

Duşta saçınızın yeterince nem kazanmasını sağlarsanız, gün boyu havadaki nemi emmesine engel olursunuz.

Saçınızı, kıl uçlarında minik toplar olan bir fırçayla kurutun. Bunlar ısıyı emerek saçı daha hızlı düzleştirir. Nemli saç elektriklenmeye daha fazla meyillidir. Kurutma işlemini gereğinden daha erken sonlandırmayın.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>