>

SAÇ BAKIMI

Yılbaşı Gecesi Saçlarınız Konuşsun

En iddialı ve en özel gecelerden biri olan yılbaşı gecesinin yıldızı olmak için neler yapmalısınız?
 
   
 
 
     

Nereye gideceğinizi, ne giyeceğinizi planlarken ışıltınızın tamamlayıcısı saçlarınızı nasıl yaptırmalısınız?

Bütün yıl klasik saçlardan bunalan kadınlar için altın değerinde bir fırsat olan yılbaşı gecesinin favori saçları nasıl olmalıdır?

Kadının ruh haliyle yakından ilgili olan saçlar, yılbaşı gecesinde bütün yıl denemekten çekinilen modellerini denemek için en iyi fırsatlardan biri. Stil danışmanlığı ve vizajizm uzmanlığı yapan Mos Nişantaşı’nın ünlü saç tasarımcıları Ali Subaşı ve Erkan Uzelli, “Yılbaşı gecesinde çarpıcı saç veya makyaj denemiş olmanız kimse tarafından yadırganmaz. Işıltılı ve abartılı aksesuarlar, kabarık saçlar, gösterişli topuzlar yılbaşında gönül rahatlığıyla kullanabileceğiz modeller arasındadır. Kırmızı veya vişneçürüğü rujlar, derin smokey eyes bakışlar ile etkileyici olabilirsiniz’ dedi.

2016 Yılında Saç Trendleri

En çok tercih edilen modellerden biri olan lob kesimlerin 2016 “Modern Kadın”ı tanımladığını, nostalji ve romantik kesimin favori olduğunu söyleyen Erkan Uzelli ve Ali Subaşı, saç boyunun önemine değinerek, dekolte ya da dekolte altında olması gerektiğine dikkat çekti. Uzelli ve Subaşı; “2016’da asimetrik saçlar kalmadı. Orta boy, omuzlara dökülen ve perçemli modeller bu yılın modası. Saç renklerinde, koyudan açığa doğru degrade geçişler var. Mesela ombre, sombre, balyaj tercih edilecek. Kahve, bakır rengi ve bal köpükleri de moda renkler arasında. Bu seneki en favori modern kadın kesimleri, lob modellerle öne çıkmaktadır. Lob modeller, net çizgileri, içlerinde dokulu ve gizli katlarla bütünleşir. Lob model boyları dekolte üstü ve omuz hizasında olmalıdır. Bu tür kesimler günlük kullanımda, çok daha rahat bir stildir. Saçın ön kısmına yapılan blok balyajlar bu yılın trend saçları arasındadır. Bu saçın içerisinde kendinize modern ve özel bir görünüm katabilirsiniz. Soğuk kül ve gümüş griler bu yılın en favori rengidir. Tenine uygun sıcak renk sevenler, karamel, balköpüğü kullanan stil ve tarz, modern kadın ile tamamen uyumludur. Esmer tenli birine bakır, kahve tonları öneriyoruz. Beyaz tenlilereyse bakır, karamel tonları kül renklerini tercih ediyoruz. Bu sene özellikle beyaz tenlilerde küllü kumral çok moda. Esmerlerde değişmeyen favori rengimiz kahverengi çikolata, moka kahveler” dedi.
 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>