>

SAĞLIKLI YAŞAM

40’lı Yaşlar Sizi Üzmesin!

Yakın gözlüklerinize veda edebilirsiniz çünkü Presbymax yöntemi artık ülkemizde…
 
   
 
 
     

Lokantada menüyü, alışveriş sırasında etiketleri, gazete ve kitapları okumakta zorlanıyorsanız, 40’lı yaşların getirdiği yakını görme bozukluğuna “merhaba”demiş durumdasınız. Ancak, başta Avrupa olmak üzere tüm dünyada yaygın olarak kullanılan PresbyMAX yöntemi ile 60 saniyeden kısa bir sürede, üstelik gözünüze herhangi bir cisim yerleştirilmeden, sadece ışık tedavisiyleyakın görme sorununa veda edebilirsiniz.PresbyMAX tedavisiyle sadece yakın görme değil, beraberinde astigmat,miyopive hipermetropi türündeki görme kusurlarınızda ortadan kaldırılıyor.

40’lı yaşlarla beraber gözün içindeki kasların gevşemesi nedeniyle yakın görüşbelirgin biçimde bozulmaya başlar. Bu durumdoğal ve yaşla ilgili bir süreçtir. Bu soruna çözüm sağlamak için tüm dünyada bilimsel başarısı kanıtlanmış bir yöntem olan PresbyMAX kullanılıyor.

İlk olarak İspanya’da uygulanmaya başlanan ve giderek tüm dünyada benimsenenPresbyMAX, ülkemizde deVENİVİDİGÖZ’de uygulanmakta.

PresbyMAX halen Almanya, Avusturya, Belçika, İngiltere, Fransa, İtalya, İspanya, İsviçre, İsveç, Türkiye, Brezilya, Küba, Japonya, Kore, Hong Kong, Singapur, Çin, Rusya, Fransız Guyanası, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman’da uygulanıyor. Bu tedavi yöntemi, Avrupa Birliği tarafından 2009 yılında onaylanarak CE belgesi de almış durumda. PresbyMAX bir laser işlemi ve sadece Amarislaser cihazı ile yapılabiliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapanVeniVidiGöz Medikal Koordinatörü Op. Dr. Ertan Sunay,eski tedavi yöntemlerinin yakın okuma sorunu için çözüm getiremediğini ama bu durumun artık tamamen değiştiğini söyledi.

Dr. Ertan Sunay, “PresbyMAX 40 yaşından sonra gelişen yakın okuma sorununu çözen bir lazer yöntemidir.Ayrıca bu tedavi yöntemiyle kişinin uzak gözlüğü de sıfırlanmış olur. PresbyMAXbugüne kadar binlerce kişiye uygulandı, sonuçlar senelerce izlendi. Alınan sonuçlar, önde gelen ve ciddi bilimsel dergilerde yayınlandı ve tüm dünyadaki göz hekimlerinin büyük ilgisini çekti. Yüzlerce hekim, kendi ülkelerinde bu yöntemi uygulamaya başladı” dedi.Dr. Ertan Sunay bu yöntemin en büyük avantajlarından birinin de,arzu edildiğinde tüm lazer etkisinin geri alınabilmesi olduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü “Yöntemin büyük güven veren bir özelliği de budur. Arzu edildiğinde, tedaviyle elde edilen tüm etki tekrar geriye alınabilir.Biz böyle bir istekle henüz hiç karşılaşmadık ama hasta isterse tüm etki anında geri alınabilir. Göz, hiç tedavi uygulanmamış gibi eski haline geri döner”.

TEDAVİ SONRASINDA GÖZLÜĞE İHTİYAÇ ORTADAN KALKIYOR

PresbyMAX tedavisi günlük yaşamınızda gözlük kullanmaya gerek duyulmamasını sağlıyor.PresbyMAX tedavisinden sonra gazetenizi gözlüksüz okuyabiliyor, cep telefonundan mesaj yazabiliyor, kol saatinizi gözlüksüz görebiliyor, bilgisayarınızı rahatlıkla gözlüksüz olarak kullanabiliyorsunuz.

YAKIN GÖRME SORUNUYLA BERABER ASTİGMAT, HİPERMETROP VE MİYOP DA DÜZELİYOR

PresbyMAX,sadece yakın görmeyi değil, aynı zamanda miyopi, astigmatizma ve hipermetropiyi de düzelten bir lazer yöntemi olarak dikkat çekiyor.

HERKES PRESBYMAX İÇİN UYGUN MUDUR?

40 yaş üzerindeki tüm insanların % 85'ininPresbyMAX için uygun olduğunu belirten Dr. Ertan Sunay, “Muayene sırasında yapılacak olan Reftest isimli incelemeyle bir kişinin PresbyMAX için uygun olup olmadığı kesin biçimde anlaşılabilir” dedi.

TEDAVİNİN TEKRAR EDİLMESİ GEREKİR Mİ?

Dr. Ertan Sunay bu konuda,“Hastaların % 93'ünde hiçbir zaman tedavi tekrarına gerek duyulmaz, % 7’sine ise uzun seneler sonra küçük bir rötuş yapılması gerekebilir” dedi. 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>