>

SAĞLIKLI YAŞAM

Altın Orana Estetikle Ulaşmak Mümkün

Estetikte son yılların trendi; güzellikte mükemmelliği yakalamak yani “Altın Oran” ölçüleri...
 
   
 
 
     

Matematikte ve sanatta çok karşılaştığımız evrendeki tüm nesne ve varlıkların parçaları arasındaki uyumu gösteren “Altın Oran”, estetik mükemmelliği temsil ediyor.

Estetikte son yılların trendi; güzellikte mükemmelliği yakalamak yani “Altın Oran” ölçülerine sahip olmak için yapılan operasyonlar. Jessica Alba, Charlize Theron, Megan Fox, Rihanna, Adriana Lima, Liz Hurley gibi altın orana sahip ünlü isimler dünyanın en güzel kadınları arasında yer alıyor.Ülkemizdeki sanatçılar ve ünlü simalar arasında da doğal olarak ya da estetik müdahaleler ile altın oranı yakalayan isimler var. Estetik için cerrahlara başvuranlar da bu güzelleri örnek göstererek, kendi altın oranını yakalamak istiyor.Mediest Cerrahi ve Medikal Estetik Center Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Atilla Alp, ‘Altın Oran’ın kısaca “büyüğün küçüğe oranı” olarak ifade edildiğini belirtiyor. Doğada en belirgin olarak altın oranın görüldüğü varlıkların başında insan vücudu geliyor.

İnsan vücudunda yer alan altın oranlar; göbek ile ayak arasındaki mesafe, parmak ucu-dirsek arası, el bileği-dirsek arası, omuz hizasından başucuna olan mesafe, kafa boyu, göbek-baş ucu arası mesafe, omuz hizasından baş ucuna olan mesafe, göbek-diz arası, diz-ayak ucu arası.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>