>

SAĞLIKLI YAŞAM

Arı Ürünleri Kullanımında Bilinç Arttı

“İyi beslenmek ilaçlardan daha ucuzdur”
 
   
 
 
     

Ülkemizde bal ve arı ürünleri konusunda bilincin artması için yıllardır çalışan sektörün en köklü üreticilerinden olan Bal Gurmesi Ahmet Bağran Aksoy; “Bal dışındaki arı ürünlerinin daha çok kullanılması için 40'a yakın yıldır çalışıyorum. Bu çalışmalarımın sonunda vücudu zırhlayan kür gibi güçlü bir takviye ürün ortaya çıktı. Mucidi olduğum bu kürle başlayan yolculuğun sonunda hem üretici hem de tüketici bal ve arı ürünlerinin önemi ve nasıl tüketileceği konusunda bilinçlenmeye başladı.

Ham bal ve arı ürünlerden özel formülle elde ettiğim bu kürün etkisini hızla gören tüketiciler sayesinde insanlarımız polen, propolis ve arı sütünü araştırmaya ve tanımaya başladı. Zırhlayan kür sayesinde arı ürünlerine ilgi artınca diğer bal üreticileri de bu talebi fark ederek üretimlerini çeşitlendirmeye başladı. Özellikle kadın arıcılarımız bu işin üstüne daha da fazla eğildi. Ki bundan da ayrıca mutluluk duyuruyorum. Zor dönemden geçtiğimiz şu günlerde yine söylüyorum: İyi beslenmek ilaçlardan daha ucuzdur. Doğru beslenmek tedaviden daha kolaydır.” dedi.

Laboratuvarlarda üretilen takviye edici gıdalar yerine doğanın mucizesi olan besinlere ilgi fazlasıyla arttı. Bağışıklık sitemini güçlendiren polen, propolis, bal ve arı sütünden elde edilen kürün ilk üreticisi Aksoy, “Pandemiyle birlikte market raflarında daha fazla arı ürünü görmeye başladık. Bal dışındaki arı ürünlerinin daha çok kullanılması için 40'a yakın yıldır çalışıyorum. Bu çalışmalarımın sonunda vücudu zırhlayan kür gibi güçlü bir takviye ürün ortaya çıktı. Mucidi olduğum kürle başlayan yolculuğun sonunda hem üretici hem de tüketici bilinçlendi. İnsanlarımız polen, propolis ve arı sütünü etkin şekilde tüketmeli. Zor dönemden geçtiğimiz şu günlerde yine söylüyorum: İyi beslenmek ilaçlardan daha ucuzdur. Doğru beslenmek tedaviden daha kolaydır.” dedi. Arı ürünlerinin kullanılması konusunda insanların farkındalık kazanmasından mutluluk duyduğunu ifade eden Bal Gurmesi Ahmet Bağran Aksoy, 35 yıldır ürettiği vücudu zırhlayan küre olan ilgiden memnun olduğunu söyledi.

ZIRHLAYAN KÜR UZMAN TARAFINDAN HAZIRLANMALIDIR

Kür hazırlarken ürünün kalitesi ve dozu konusunda çok dikkatli olunması gerektiğini ifade eden Aksoy, “Türkiye'de bal dışındaki arı ürünlerinin kullanımını başlatan biri olarak söylüyorum; kür hazırlamak rastgele yapılacak bir iş değildir. Öncelikle balın ham ve karakterinin sağlam olması gerekmektedir. Çok güçlü bileşenlerden oluşan polen, propolis ve arı sütü bala eklenirken ölçülü ve dikkatli ilave edilmesi gereklidir. Bal haricindeki arı ürünleri kuvvetli tesire sahiptir ve doğru miktarda eklenmelidir. Zırhlayan kür tüketilirken de dikkatli olunmalı ve kararında alınmalıdır.” bilgilerini paylaştı.

Vücudu Zırhlayan Kür
➢ 500 gram ham bal,
➢ 100 gram polen,
➢ 100 gram arı sütü
➢ 20 gram propolis

Tüketim şekli;
Karışım kürünüzü hazırladıktan sonra sabahları kahvaltıdan önce bir tatlı kaşığı, akşam yatıdan evvelde bir tatlı kaşığı tüketebilir, gün boyu vücudunuzu zırhlayabilirsiniz. 4 yaş ve üstündeki çocuklara yarım tatlı kaşığı şeklinde verilebilir. Yetişkinler günde 1-2 tatlı kaşığı rahatlıkla tüketebilir.

 


 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>