>

SAĞLIKLI YAŞAM

BERKEMANN’la Çözüm Ayağınıza Geliyor!

Her ne kadar ayakkabılarımıza özen göstersek de, eğer ayaklarımızda sorun varsa, başkaları için çok güzel olan bir gün bizim için işkence dolu saatlere dönüşebilir.
 
   
 
 
     
Uzun süre ayakta durmaktan kaynaklanan, aşırı terlemeler, ayaklarımızda oluşan kemik deformasyonları, çok önemli rahatsızlıklara neden olabiliyor, sadece ağrılar veya terleme değil, uzun zaman içerisinde görülebilecek bel fıtığı veya yürüyüş bozukluğu gibi sorunlar da ortopedik olmayan yanlış ayakkabı ve terlik seçimimizden dolayı oluşabiliyor.

Yapılan araştırmalar, ülkemizdeki kadınların % 90’ının, erkeklerin ise % 80’inin bu nedenlerle en az bir kere ciddi anlamda ayak rahatsızlığı yaşadıklarını ortaya koyuyor.

Tüm insanların 2-2,5 yaşına kadar düztaban olduğuna dikkat çeken uzmanlar, uygun olmayan sandalet ve ayakkabılardaki hijyenik koşulların, ayaklarda şekil bozukluklarına, mantar ve nasır gibi günlük yaşamı olumsuz yönde etkileyecek rahatsızlıklara neden olduğunu, zamanında önlenmeyen rahatsızlıkların çok zor tedavi edilebildiğini belirtiyorlar.

Yüz yıla yakın bir deneyimi olan ve 25 yıldır da ülkemizde faaliyet gösteren Alman Berkemann firması, Avrupa standartlarına uyumlu ortopedik ürünleriyle ayak sağlığına gereken önemi veriyor. Sağlıklı ve tamamen doğal malzeme ile üretilen orijinal Berkemann sandaletlerinin titiz bir el işçiliği ürünü olduğunu vurgulayan Berkemann yetkilileri, özellikle sağlık sektöründeki gibi uzun süre ayakta çalışmak zorunda olanları uyarıyorlar.

Normal şartlarda ayaklarımız, vücut ağırlığımızı tüm ayak tabanımıza dağıtarak taşır. Ancak ayak formuna uygun olmayan bir ayakkabı veya sandaletle, bu ağırlık noktaları azalarak yorgunluğu daha fazla hissetmemize yol açıyor, sırta ve bele de fazla yük binince çeşitli sağlık problemleri ortaya çıkıyor. İşte bu nedenle; doktorlar dişçiler, hemşireler, laboratuvar uzmanları ve diğer sağlık personeli gibi sürekli ayakta kalmak zorunda olanlar için, ayak formuna uygun ortopedik ürünler zorunlu hale geliyor.

Berkemann ürünlerinin tümünde sığ bir çukur şeklinde tasarlanmış özel bir topuk tasarımı bulunuyor. Böylece ayak terliğe rahatça oturuyor. Diğer yandan ayak kavisi altına gelen destek, ayak tarağını hafifçe yükseltiyor.

Böylece kalça kemikleri ve omurgadaki gerilmelerin önü büyük ölçüde kesiliyor. Ayrıca Berkemann sandaletler, parmak kavrayıcı sistem sayesinde, ayakların aktivitesini artırarak sağlıklı ve rahat bir yürüyüş sağlıyor. Ayrıca yürürken hafif hissetmeyi sağlamak üzere Kanada kavağından yapılmış çok özel gövdeler kullanılıyor. Ter emici taban ise terleme sorununu büyük ölçüde gideriyor. Berkemann sandaletlerde çok özel bir sistem daha var. Sandaletlerin altındaki yuvarlak şekilde tasarlanmış özel vakum sistemi, yürürken kaymanızı engelliyor. Berkemann sandaletler, ayarlanabilir tokaları ile her ayağa (yüksek konturpiyeli ayaklar) mükemmel bir şekilde uyum sağlayarak ideal çözümler sunuyor.

Fabrika ve Merkez:
İstanbul Tel: (0212) 294 94 10

www.berkemannturk.com
Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>