>

SAĞLIKLI YAŞAM

Cildinizi Güneşe Karşı Koruyun

Yaz aylarında en önemli sorunlardan biri güneş!
 
   
 
 
     

Zararlı ışınlarından korunmak için birçok yöntem bulunurken aslında en basit yöntemi gözden kaçırmamak da fayda var. Güneşten korunmanın en temel yolu açık renkli ve pamuklu kıyafet ve şapka tercih etmektir. Bu korunma seçeneği ile güneş ışınlarından yüzde 25 oranına kadar korunabileceğimizi dermatoloji uzmanı Doç. Dr. Ahu Birol belirtti.

Güneşlenmek için kullandığımız ürünlere ise özellikle dikkat etmeliyiz. Bunun en büyük sebeplerinden biri oluşabilecek güneş yanıklarından korunmaktır. Güneşlendiğimiz zamanlarda hızlı bronzlaşmak için kullandığımız havuç ve kakao yağı kullanımı cildimizde güneş yanıklarına neden olma riski taşıyor.

Güneş yanıkları cildimiz için oldukça zararlı ve zaman içinde daha da tehlikeli bir hale gelebiliyor. Bunlardan en tehlikelisi kanser! Eğer güneşlendikten sonra cildinizde kızarıklık, soyulma ya da su toplama gibi rahatsızlıklar varsa mutlaka tedavi olun. Önemli olan bir diğer nokta ise güneş yanıklarını tetikleyici ürünleri kullanmaktan kaçınmak. Parfüm, ya da makyaj ürünleriniz cildiniz için tehlikelere sebep olabilir. Uzmanlara başvurarak edinebileceğiniz koruyucu ürünler ile güneşin zararlı ışınlarından cildinizi koruyabilirsiniz.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>