>

SAĞLIKLI YAŞAM

Doğum Sonrası Cinsellikte İstek Kaybı

Gebelik döneminde vajina deformasyonu her zaman beklenir mi?
 
   
 
 
     

Günümüzde birçok psikolojik ve fiziksel aile içi çatışmaların altında cinsel yaşamdaki arızalar yatar. Fakat genelde bu dikkate alınmaz, kadın kocasına ilgisiz, erkeğin gözü dışarıda olabilir.

Tetiği çeken unsurun, sağlıklı bir cinsel beraberliğin olmaması olduğu düşünülmezse onun yerine erkeğin ilgisinin zayıflaması ve başka yönlere kayması, kadının kendini ev işlerine kaptırması, çocukların sorunları, maddi problemler ve çevresel etkenler suçlu bulunur. Oysa sağlıklı bir kadın-erkek ilişkisi, cinsel yaşamın verimli olması ile destek bulur. Beraber yapılan işler takım ruhunu ayakta tutar ve yakınlığı, dostluğu arttırır.Takım ruhunun teşkili ailede bağları kuvvetlendirir. Cinsellik aile içi takım ruhunu canlı tutan bir aracıdır.

Çok farkında olunan ancak dile gelmeyen bir durum da vajinanın çeşitli nedenlerden bollaşmasıdır. Uyumsuzluk gösteren fiziksel yapılar tam bir doyuma ulaşmayı engellediği gibi, sağlıklı olduğu kadar uyumlu fiziksel yapılar da cinsel yaşam kalitesini arttırırlar.

GEBELİK DÖNEMİNDE VAJİNA DEFORMASYONU HER ZAMAN BEKLENİR Mİ?

Bu deformasyon pelvis tabanı destek dokusunun zarar gördüğü haller için geçerlidir.

PELVİS TABANI:

Vajina, anüs ve idrar kesesinin çevresinde bulunan bağ ve kas topluluğudur. Bu dokuların iç organların sarkmasını önleyici görevi vardır.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>