>

SAĞLIKLI YAŞAM

Estetik İşlemlerde Yaz Modası

Estetik koçu Dr. Alp Mamak’tan bu yaz estetik yaptırmak isteyenler için açıklamalarda bulundu…
 
   
 
 
     

Yaz yaklaştıkça güzelleşmek için estetik operasyon yaptıranların sayısı artıyor.

Deniz mevsimine özellikle selülitten arınma, liposuction, karın germe, meme küçültme ve dikleştirme ameliyatları kadınların ilgi odağı haline geldi. Estetik koçu Dr. Alp Mamak’tan bu yaz estetik yaptırmak isteyenler için şu açıklamalarda bulundu…

LİPOSUCTİON YAZ AYLARINDA YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

Kış aylarında işlerin ve alınan eğitimlerin yoğunluğundan dolayı estetik operasyonlara zaman bulamayan bayanlar özellikle yaz aylarında operasyonlara büyük bir ilgi gösteriyor. Yaz mevsiminde özellikle güneş görecek bölgelere hiçbir tıbbi müdahale önerilmemekte. En yoğun ilgi ise fazla kilolardan şikayet eden bayanlardan liposuction’a geliyor. Liposuction ameliyatından sonra denize girmek için en az 2 hafta geçmesi gerekmekte. Estetik koçu Dr. Alp Mamak, tatile çıkmadan önce bu operasyonu yaptırmak isteyenlerin en az 4 hafta önce işlemlere başlaması gerektiğini söylüyor. Karın germe ve meme operasyonları ise bunu takip eden diğer operasyonlar.

Yakın zamana kadar insanların anladığı, kırışma ve sarkmaydı. Bunu yanı sıra botox ya da germe ameliyatları yapılıyordu. Oysa yaşlanma dediğimiz, dolu bir balonun havasının kaçması gibi; doku kaybı. Dolayısıyla bir hastayı gerdiğiniz zaman o, yaşlı ve gergin oluyor, kaybolan şeyi yerine koymanız gerekiyor. Bu da yağ enjekte edilerek yapılmakta.

AMELİYATA GİRMEDEN ÖNCE MUTLAKA ANESTEZİ YAPTIRIN

Estetik operasyonlarda amaç, kişiye rahatsızlık veren etkenlerden uzaklaştırıp onun mutlu olmasını sağlamaktır. Ancak her ameliyat gibi estetik operasyonlarında bir riski vardır ki bu operasyonlar da amaç daha güzele ulaşmak olduğu için de estetik operasyon risklerini en aza indirmek hedeftir.

İlk riski hastaya verilecek anestezi türü belirler. Bu amaçla, öncelikle hastamızın genel durumu incelenerek ardından verilecek anestezi türü belirlenmiş olarak yapılacak özel testlerle bu riskler en aza indirilmiş olur. Estetik ameliyatın kendisinde ve sonrasında oluşabilecek bazı risklerde cerrahiye bağlı ve iyileşme sürecine bağlı olarak değişebilmektedir.

Yapılacak cerrahi işlemin türü, yaklaşık süresi, iyileşme süreci ve riskler ameliyat öncesi hastaya ayrıntılı olarak anlatılmaktadır.

ERKEKLER İÇİN ESTETİK ARTIK TABU DEĞİL

Ünlü ya da ünsüz, artık erkekler de estetik operasyona sıcak bakıyor. Artık erkekler de göz kenarlarındaki kırışıklıkları önemsemekte, fazla yağlarını, büyük burnunu, hatta ince bacaklarını sorun edip bunları düzeltmeye çalışıyor. Dr.Alp Mamak’ın estetik operasyon yaptıran hastaların arasında en çok iş adamları, yönetici, avukat, doktor ve sanatçılar geliyor. Burun düzeltme, yağ aldırma, saç ektirme, kırışıklılar, meme küçültülmesi ve kas astırma; erkeklerin en fazla yaptırdığı operasyonlar arasında yer almakta.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>