>

SAĞLIKLI YAŞAM

Genç kalmanın sırları sonuç veriyor

Çevrenizde gerçek yaşını göstermeyen kişilere imrenerek bakanlar dikkat!.. Siz de onlar gibi hem sağlıklı hem de genç kalmak istiyorsanız cevabı çok basit...
 
   
 
 
     
Çevrenizde gerçek yaşını göstermeyen kişilere imrenerek bakanlar dikkat!.. Siz de onlar gibi hem sağlıklı hem de genç kalmak istiyorsanız, yapmanız gerekenler oldukça basit.

Sadece spor yaparak, sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz. "Magnificent Life" adlı çalışma, herkesin haftada sadece 3 gün uygulayacağı bir egzersiz programı hazırladı. Bu program sayesinde vücut metabolizmanız mükemmel hale gelecek.

İşte özel program: Öncelikle vücudunuzu ısıtmak için 20 dakikalık bir yürüşüş yapmalısınız. Vücudunuz rahatladıktan sonra ise 2 turdan tekrarlamanız gereken çalışma hareketleri şöyle:
10 adet çalıştırma
10 adet göğüs çalıştırma
10 adet kaldırma
10 adet çalıştırma
14 adet iskemle hareketi
14 adet (sağ bacak)
14 adet (sol bacak)
14 adet sıkıştırma İskemle hareketi: Başlangıç pozisyonu: Gövde dik, bacaklar omuz genişliğinde açık, eller ensede olmalı. Gövdenin dikliğini bozmadan, dizleri öne doğru bükerek alçalıp yükselme.

Triceps başlangıç pozisyonu: Popo yerde, dizler bükülü, ayak tabanları yerde, kollar omuzdan geride ve gergin, avuç içleri yerde, parmak uçları geriyi gösteriyor olmalı. Dirsekleri geriye bükerken, karın içeriye doğru çekilir, dirsekler gerginleştirilirken, karın dışarı doğru itilir.

Omuz çalıştırma: 2 dambul gerekiyor. Gövde dik, bacaklar omuz genişliğinde açık, kollar dirseklerden bükülü ve gövdeye bitişik, avuç içleri omuz hizasında, karşıyı gösterecek şekilde, dambullar elde. Kolları yukarıya doğru gergin olarak uzatma ve tekrar başlangıç pozisyonuna dönme.

Göğüs çalıştırma: 2 dambul gerekiyor. Sırt üstü yerde yatar pozisyonda, bacaklar gergin, kollar göğüs hizasında dirseklerden bükülü, avuç içler birbirine bakar şekilde, dambullar elde. Kolları gergin olarak yukarı doğru uzatıp, tekrar başlangıç pozisyonuna dönme. Bu hareketi en az 10 defa tekrarlayın.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>