>

SAĞLIKLI YAŞAM

Genç görünmenin anahtarı

Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere uygulayacağınız anti-aging bakımla, cildinizin elastikiyetini koruyabilir ve hücre yenileme sürecini hızlandırmayı başarabilirsiniz.
 
   
 
 
     
Kadınların en büyük endişelerinden biri belirli bir yaştan sonra ortaya çıkan yaşlılık belirtileri. İlk olarak göz kenarlarında, kaş arasında, dudak çevresinde beliren ince çizgiler zamanla derinleşmeye ve gözle görünür hale gelmeye başlar. Siz de yaşlılık belirtileriyle mücadele etmenin şöyle kolay ve hesaplı bir yolu yok mu diye merak edenlerdenseniz yazımız mutlaka ilginizi çekecek.

Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere uygulayacağınız anti-aging bakımla, cildinizin elastikiyetini koruyabilir ve hücre yenileme sürecini hızlandırmayı başarabilirsiniz.

SABAH BAKIMI
Sabahları göz ve yüzünüze C Vitamini içeren bir krem uygulayın. İçeriğinde L-ascorbic acid olması tercih sebebiniz olsun. Seçeceğiniz ürünlerin aynı zamanda UVA/UVB filtreli ve en az 20 koruma faktörüne sahip olmasına dikkat edin. Güneşe karşı koruyucu kullanmanın mevsimi yok. İnanın güneşin zararlı etkileri kışın bulutların arasından da cildinize ulaşabiliyor.

AKŞAM BAKIMI
Göz çevreniz ve cildinizdeki hücre yenilenmesini hızlandırmak için AHA (meyve asitleri) içeren ürünler ideal. Özellikle haftada bir veya iki kez AHA içerikli bir maske kullanmanızı öneririz. Ancak uygulayacağınız maskenin Hydroxy acid oranının cildinizle uyumlu olup olmadığını sorgulayın. İlk kez kullanımlarda bazı oranlar cildiniz için güçlü gelebilir. İki akşamda bir de AHA kullanımınıza Kinerase (N6-Furfuryladenine %0,1) içeren bir ürün ekleyebilirsiniz. Kinerase’nin nemlendirici özelliği bulunmakta, bu şekilde derinin daha fazla su tutmasını, böylece daha yumuşak ve pürüzsüz olmasını sağlamaktadır.

Kaynak: Formdakal.com


Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>