>

SAĞLIKLI YAŞAM

Göbek eritme formülü

Düz ve sıkı karın kaslarını herkes istiyor fakat sadece birkaçı bunun için çaba gösteriyor ve çalışıyor. Günde 15 dakikalık bir egzersiz programı ile karın bölgesini çalıştırabilirsiniz.
 
   
 
 
     
Süper karın kasları: göbek eritme formülü - 1. bolumMetabolizmamızı hızlandırabilmek ve vücudun yağ oranını azaltabilmek için, özellikle yaz aylarında yağlı beslenmekten kaçının ve kalori alımını azaltın. Orta şiddette, kendi vücut ağırlığınızda uygulayacağınız Pilates egzersizleri ile Aerobik egzersizleri birleştirin (koşu, yürüyüş, bisiklete binmek, vs.)


Gün aşırı 15 dakikalık hızlı yürüyüşlerle başlayın ve zamanla 30 ila 50 dakikaya çıkarmaya çalışın. Bu kilo vermenizi hızlandıracaktır.

Evinizde (bir fitness hocasına danışarak) veya Fitness salonlarında dambıllarla veya küçük su şişeleri ile ağırlık egzersiz uygulayınız. Kazandığınız her gram kas artışı, vücudunuzun bu kasları koruyabilmesi için 30 -50 kalori daha fazla enerji harcamasını sağlayacaktır. Vücudumuzun yağları koruması kolaydır ve fazla enerji harcamazlar (bazal metabolizma harcamasi ) fakat kasları koruyabilmek için daha fazla enerji harcarlar. Kasları gergin bir tel gibi düşünün ve vücudun bu telleri gergin tutabilmesi için, yağların serbest halinde kalmasından daha fazla enerji harcar.

Ağırlık egzersizleri için www.sporhocam.com Fitness makine egzersizleri bölümüne göz atabilirsiniz.


Ağırlık egzersizleri:

Fitness makineleri
Dambıllar ve küçük ağırlıklar
Kendi vücut ağırlığı ile de yapılabilir.

Ağırlık çalışırken hemen kilo vermeyebilirsiniz, endişelenmeyin; kilo vermeye başlamamış olabilirsiniz fakat daha sıkı ve ince olacaksınız.

Ve karın kaslarınızı aktif etmek için gün aşırı Pilates egzersizleri uygulamayı unutmayın.

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>