>

SAĞLIKLI YAŞAM

Hava Durumu Ağrılarınızı Etkiliyor

Sonbaharın geldiği, hava sıcaklıklarının azaldığı, yağışların arttığı bugünlerde, ağrı şikâyetlerinde artış gözleniyor...
 
   
 
 
     

Çünkü hava sıcaklığı, hava basıncı ve nem oranında ki değişiklikler bağ dokusu ( kaslar-eklemler-bağlar) için uyarıcı nitelik taşıyor.

Hava durumuna göre değişkenlik gösteren, sinyal niteliği taşıyan ağrıları dikkate almak gerektiği hava durumuna göre ağrılarda artış yaşanabileceğine ve özellikle kronik ağrı şikâyeti olanların soğuk ve nemli havalarda, yakınmalarının artabileceğine dikkat çekti.

Bedenin İmdat Çağrısı: Ağrılar!


Ağrının, beden sağlığı için bir imdat çağrısı niteliğinde olduğunu söyleyen Dr. Önder Taylan Çifçi, sağlıklı olabilmek için ağrılardan gelen sinyali dikkate almak gerektiğini, dejenere (hasarlanmış) bir dokudan kaynaklanan ağrıların, ileride büyük sorunlar yaratabileceğini belirtti. Dr. Çifçi “Ağrı sinyalini önemsememek veya ağrı kesici kullanarak ağrı duyusunu baskılamak vücudumuzun imdat çağrısını görmezden gelmektir. Zamanında etkin bir şekilde tedavi edilmeyen ağrılar, ileride dizde, belde, boyunda çok daha büyük sorunlara yol açabilir. Kronik ağrı çekenlerin, ağrıya sebep olan problemini doğal yoldan ve kalıcı olarak tedavisini sağlamak için Proloterapi yöntemini uyguluyoruz. Proloterapi, zayıflamış eski işlevselliğini kaybetmiş eklemleri, kıkırdakları, ligamentleri ve tendonları güçlendirmek, tekrar eski haline getirmek için proliferan solüsyonların enjeksiyonu ile uygulanan, bir tedavi şeklidir. Proloterapi iyileşmeyi uyaran bir enjeksiyon tekniğidir. Güçsüz ve hasarlanmış dokularda hücre oluşumu ve rejenerasyon ile bir nevi vücudun iyileşme sistemini uyaran zararsız bir iltihaplanmadır. Özellikle omurga kaynaklı hastalıklarda ve genç hastalarda yapılan tedavilerde başarı elde edilmektedir” dedi.

 

Favorilerinize ekleyinAnasayfaya dönPaylaşın
cosmoturk önerisi
GÜNLÜK FALINIZ
HAVA DURUMU
Anket
Aşk mı, Para mı?
Aşk
Para
>